microsoft windows 11 icin yeni ozellikleri test ediyor XWSNSuqP
microsoft windows 11 icin yeni ozellikleri test ediyor XWSNSuqP

Microsoft, Windows 11 İçin Yeni Özellikleri Test Ediyor

Windows 11 artık tamamen bizlerle ve milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı bile. Şık ve sade tasarımıyla öne çıkan Windows 11, kullanıcılar tarafından hem performans hem de tasarım olarak beğeni toplamayı da başardı.

Windows 10’a nazaran birçok yenilik barındıran Windows 11’in sahip olduğu özellikler tabii ki Microsoft için yeterli değil. Windows 11’in test sürümünde dolanan kullanıcılardan biri, bir tanesi daha önce Windows 10’da olan bir tanesi de yepyeni olan iki özelliğin Windows 11’e geldiğini ortaya çıkardı. Gelin detaylara göz atalım.

Masaüstü duvar kağıtlarına sticker ekleme özelliği geliyor

Windows 11 meraklısı Twitter kullanıcısı Albacore’un paylaştığı Tweet’ten de görülebileceği üzere Windows 11’de masaüstü duvar kağıtlarınıza özel sticker’lar ekleyebileceksiniz. Bu sticker’ları yeni ‘Sticker Düzenleyicisi’ uygulamasından ayarlayabileceksiniz ve duvar kağıdı değiştirmediğiniz sürece bu sticker’lar kaybolmayacak.

Tek yenilik duvar kağıdı sticker’ları da değil zira görünüşe göre ‘Tablet Modu’ Windows 11’e de geliyor. “Cihazınızı tablet olarak kullanırken görev çubuğunu otomatik olarak gizle” açıklamalı yeni bir görev çubuğu ayarının ortaya çıktığı bildiriliyor. Microsoft, Windows 11’de geleneksel tablet modu özelliklerinin çoğunu büyük ölçüde kaldırdı ancak bu adımdan geri dönüleceğini söylemek yanlış olmaz.

Siz Windows 11 yenilikleri olan tablet modu ve duvar kağıdı sticker’ları hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.