microsoft pc game pass adina niye gecis yaptigini acikladi HvGLZK53
microsoft pc game pass adina niye gecis yaptigini acikladi HvGLZK53

Microsoft, PC Game Pass Adına Niye Geçiş Yaptığını Açıkladı

Microsoft, kısa bir süre önce “Xbox Game Pass For PC” adını sadeleştirerek “PC Game Pass” olarak değiştirmişti ve GameSpot’un haberine göre şirket, bu isim değişikliğinin neden yapıldığına dair bir açıklama yaptı.

Microsoft’tan Jason Beaumont, ROG Global ile yaptığı bir röportajda, “Xbox Game Pass For PC” isminin, bazı kişilerin servisi kullanmak için bir Xbox konsoluna ihtiyaç olduğunu sanmalarına ve bu nedenle bir kafa karışıklığına neden olduğunu söyledi. Beaumont, durumun asla böyle olmadığını ve yeni ismin bu durumu daha net hale getirmeye yardımcı olması gerektiğini belirtti.

Beaumont, bu isim değişikliği kararını nasıl aldıklarıyla ilgili olarak oyunculardan, “Dinleyin, insanlar Game Pass’te PC oyunları olduğunu anlamıyorlar.” gibi şeyler duyduklarını ve bazı insanların bir Xbox’a ihtiyaçları olduğunu düşündüklerini dile getirdi.

Ayrıca Microsoft zaten şirket içerisinde “PC Game Pass” ismini kullanıyormuş ve bu da şirketin isim değişikliği yapmasına yardımcı olmuş. Jason Beaumont, bu durumu şu sözlerle açıkladı:

“Şirket içerisinde herkesin bir şeyi tek bir isimle ifade etmesi her zaman bir işarettir, ancak sonra şirket dışında o şeyi farklı bir isimle ifade ediyorsunuz. Yani şirket içerisinde her zaman “PC Game Pass” diyorduk. Sonra en sonunda birisi, “Neden buna öyle demiyoruz?” dedi.”

Microsoft, bu isim değişikliğini The Game Awards’ta yayımlanan ve yukarıda paylaşmış olduğumuz tuhaf bir skeçle resmi olarak duyurmuştu.

Bu arada Xbox, geçtiğimiz salı günü ocak ayının ilk yarısında Game Pass kütüphanesine eklenecek yeni oyunları duyurmuştu. Ayrıca 20 Ocak’ta çıkış yapacak olan Rainbow Six Extraction’ın da çıkış yaptığı gibi Game Pass’e geleceği açıklandı.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.