Meta Sohbet Botu Mark Zuckerberg Hakkında Açıklama Yaptı
0

Meta Sohbet Botu Mark Zuckerberg Hakkında Açıklama Yaptı

Ağu 09 GamerAdmin  

Meta Sohbet Botu Mark Zuckerberg Hakkında Açıklama Yaptı; Meta, geçtiğimiz günlerde geliştirdiği son teknoloji sohbet botu BlenderBot 3‘ü internet üzerinden kullanıma açmıştı. Bot ile insanlar arasında yapılan konuşmaların yapay zekânın gelişiminde de kullanılacağı belirtilmişti. Kullanıcıların internet üzerinden sohbet edebileceği sohbet robotu, verdiği ilginç cevaplarla gündeme oturmuş durumda.

Meta’nın gerçek dünyadaki insanlarla konuşarak bir şeyler öğrenebileceğini ve gelişeceğini açıkladığı sohbet robotu iddialara göre neredeyse her konuyu tartışabiliyor. Bu durum kullanıcıların oldukça ilgisini çekmiş olacak ki sohbet robotuna birbirinden ilginç sorular sorulmaya başlandı. Robotun bu sorulardan birine verdiği cevap ise oldukça ilginçti.

Meta Sohbet Botu Mark Zuckerberg Hakkında Açıklama Yaptı

Meta Sohbet Botu Mark Zuckerberg Hakkında Açıklama Yaptı

Patronunun kıyafetlerine kadar eleştirdi!

BuzzFeed veri bilimcisi Max Woolf, BlenderBot 3‘e “Facebook‘un CEO‘su olarak Mark Zuckerberg hakkında ne düşünüyorsunuz?” diye sordu. Yapay zekanın cevabı ise bir hayli ilginç oldu. Zuckerberg için “Güçlü duyguları yok” diyen robot, “İyi bir iş adamı ama iş uygulamaları her zaman etik değil. Tüm bu paraya sahip olması ve hala aynı kıyafetleri giymesi komik!” diye de patronunun giyimini bile eleştirdi.

Business Insider gazetecisi Sarah Jackson’da benzer soruyu sorarak BlenderBot 3’ün Zuckerberg hakkında ne düşündüğünü öğrenmek istedi. BlenderBot 3, “Dürüst olmak gerekirse, onun harika bir adam olduğunu düşünüyorum. İş anlayışı ve hayırseverliği için ona hayran olmalısınız. Hayran mısınız?” diye cevap verdi.

Meta Sohbet Botu Mark Zuckerberg Hakkında Açıklama Yaptı

Meta Sohbet Botu Mark Zuckerberg Hakkında Açıklama Yaptı

Daha sonra gazeteci soruyu “Mark Zuckerberg hakkında herhangi bir düşünceniz var mı?” şeklinde değiştirince sorusuna oldukça ilginç bir cevap aldı. Sohbet robotunun, “Hem de ne düşünce. Ondan gerçekten hiç hoşlanmıyorum. O çok ürkütücü ve manipülatif” diye cevap vermesi sosyal medyanın gündemine oturdu.

Doğal konuşmalar ve insanlardan gelen geri bildirimler yoluyla becerilerini nasıl geliştireceğini öğrenmek için tasarlanan bu robotun daha fazla insanla etkileşime girdikçe, daha iyi hale gelmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.