lg ultragear17g90q tanitildi iste ozellikleri 3kqR7Q5x
lg ultragear17g90q tanitildi iste ozellikleri 3kqR7Q5x

LG UltraGear 17G90Q Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Güney Koreli teknoloji devi LG, ürün gamını dizüstü oyun bilgisayarı ile genişletti. Düzenlediği bir etkinlikte yepyeni dizüstü bilgisayarını duyuran şirket, “UltraGear 17G90Q” ile oyuncuları mest etmeyi başaracak gibi görünüyor. Peki LG’nin ilk oyuncu dizüstü bilgisayarı, kullanıcılara neler vadediyor?

LG’nin ilk oyuncu dizüstü bilgisayarı, 17,3 inç büyüklüğünde FHD çözünürlük sunan bir LCD ekranla geliyor. sRGB renk uzayının yüzde 99’unu destekleyen, 1 ms gecikme süresine sahip olan ve 300 Hz’ye kadar tazeleme oranı sunabilen dizüstü bilgisayar, sade ve ince tasarımı ile de dikkat çekiyor. Öyle ki UltraGear 17G90Q, yalnızca 21,4 mm kalınlık değerine sahip. Ürünün ağırlığı ise 2,7 kilogram olarak kayıtlara geçti.

Karşınızda LG’nin ilk oyuncu dizüstü bilgisayarı

LG UltraGear 17G90Q, Intel’in 11. nesil Tiger Lake H işlemcilerinden güç alıyor. GPU cephesinde ise NVIDIA GeForce RTX 3080‘in varlığını görüyoruz. Bu yüksek gücü 32 GB’ye kadar RAM ve 1 TB de SSD ile taçlandıran mühendisler, buhar odası şeklindeki özel soğutma sistemi ile de oyun tutkunlarına ısınmanın olmadığı bir deneyim vadediyorlar. Bu dizüstü bilgisayarı satın alan tüketiciler, UltraGear Studio isimli yazılım üzerinden dizüstü bilgisayarlarının sıcaklık değerini takip edip, ince ayarlar yapabilecekler.

LG’nin ilk oyuncu dizüstü bilgisayarı, bağlantı seçenekleri açısından da oldukça zengin. Bu bağlamda; bir adet USB 4 Gen 3 Type-C, bir adet USB 3.2 Gen 2 Type-C, iki adet USB 3.2 Gen 2 ve bir adet de HDMI portuna sahip olan model, Ethernet kablosu portunu da içeriyor. Ancak bu porta pek de gerek olmayabilir çünkü LG UltraGear 17G90Q, Wi-Fi 6E teknolojisine de sahip.

LG UltraGear 17G90Q teknik özellikleri

  • Ekran: 17,3 inç FHD LCD. 300 Hz tazeleme sRGB renk uzayının yüzde 99’u
  • İşlemci: 11. nesil Intel Tiger Lake H
  • RAM: 32 GB’ye kadar
  • Depolama: 1 TB SSD
  • GPU: NVIDIA GeForce RTX 3080

LG’nin piyasaya sürdüğü ilk oyuncu dizüstü bilgisayarının fiyatı açıklanmadı. Şirket, CES 2022’deki etkinliğinde UltraGear 17G90Q’yu da göstereceğini ve fiyatını da açıklayacağını söyledi.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.