League of Legends’ın İlk Siyahi LGBTQ Karakteri: K’Sante

2009 yılında piyasaya sürülen ve günümüzde milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaya devam eden League of Legends, bugün oyuncularını heyecanlandıran bir video paylaştı. Video, oyuna eklenecek yeni şampiyona ilk bakış sunuyordu.

150’yi aşkın şampiyona ev sahipliği yapan oyunun yeni şampiyonu, “K’Sante” adıyla duyuruldu. Paylaşılan ilk bakış videosu, yeni şampiyonun oynanışına dair bir bilgi içermedi. Fakat şampiyonun geçmişi ve hikâyesi hakkında önemli ipuçlarına yer verdi.

K’Sante ilk bakış videosu:

K’Sante, League of Legends’ın ilk LGBTQ siyahi şampiyonu olacak:

Şampiyonun İngilizce seslendirmesini üstlenen DeObia Oparei, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şampiyon hakkında önemli bir bilgiye yer verdi. Oparei, K’Sante’nin League of Legends’ın ilk LGBTQ siyahi şampiyonu olacağını belirtti.

K’Sante, kendi bölgesi olan Nazumah’ın League of Legends’daki ilk temsilcisi olacak. Şampiyonun yetenekleri ve hakkındaki diğer bilgilerin önümüzdeki günlerde gelmesini bekleyebiliriz.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.