lc waikikinin maymunu nft olarak satisa cikti FSBl3gKp
lc waikikinin maymunu nft olarak satisa cikti FSBl3gKp

LC Waikiki’nin ‘Maymunu’ NFT Olarak Satışa Çıktı

Özellikle 90’lı yıllarda çocukların hayallerini süsleyen ve poşetten tişörte, stickerdan kazağa kadar hemen hemen her LC Waikiki ürününde yer alan maymun maskotu duygulandıran pozları ile tekrar karşımızda. Kendi döneminde adeta bir ikon olan maymun, ilerleyen zamanlarda üretimden kaldırılmış ve uzun bir süre gündeme gelmemişti. Sonrasına tekrar maskotu tüketici ile buluşturan üretici, Maymun maskot için bir koleksiyon hazırlayıp baskılı ürün satmaya devam etmişti. Bugünse LC Waikiki’nin maymun maskotu NFT olarak satışa çıktı.

LC Waikiki Vintage Maymun” ismini alan yeni NFT koleksiyonu, üretici LC Waikiki tarafından OpenSea’de satışa sunuldu. Şirketin LinkedIn hesabından yapılan paylaşım ile birlikte satışa çıkan NFT koleksiyonu, eski maymun maskotun çeşitli pozları ile tamamlanırken, elde edilen tüm gelirin Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı‘na (TEGV) bağışlanacağı açıklandı.

LC Waikiki, maymun maskotunun NFT koleksiyonunu şu açıklama ile duyurdu

Sosyal medyada yapılan duyuru ile 10 parçadan oluşan NFT koleksiyonunu satışa sunan giyim üreticisi, Vintage Maymun karakterlerine 0,5 ETH (22.145 TL) fiyat biçti. Şirket, LinkedIn’de şu paylaşımı yaptı:

“LC Waikiki Vintage Maymun” NFT Koleksiyonu OpenSea’de satışa açıldı! Yıllardır Türkiye’nin en sevilen marka karakterleri arasında olan LC Waikiki Maymunu’nun müşteri ile ilk buluştuğu vintage tasarımlarını NFT yatırımcıları için bir koleksiyon parçası hâline getirdik. 90’lı yıllarda çocukluğunu yaşamış hemen herkese anılarını hatırlatan karakterin, sevimli ve eğlenceli pozlarından bu limitli koleksiyondan elde edilen tüm gelir, çocukları nitelikli eğitimle buluşturmak adına TEGV – Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ’e bağışlıyoruz.”

LC Waikiki’nin “LC Waikiki Vintage Maymun” koleksiyonundan birkaç örnek

Peki sizler, LC Waikiki’nin maymun maskotu ile ilgili neler hatırlıyorsunuz? Bu maymun, sizler için neler ifade ediyor? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.