kur korumali tl vadeli mevduat duzenlemesi yururluge girdi bkKuZkPf
kur korumali tl vadeli mevduat duzenlemesi yururluge girdi bkKuZkPf

‘Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat’ Düzenlemesi Yürürlüğe Girdi

Geçtiğimiz akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ve ardından bugün Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın detayları paylaştığı yeni “Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat” düzenlemesi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kurdaki yükselişin yarattığı kaygıyı azaltmak için atılan bu adım sonrası dolar kuru 18 TL seviyesinden birkaç saat içerisinde 12 TL seviyesine gerilemiş, ardından bugün 11 TL seviyesinden işlem görmüştü. Gün içerisinde 13 TL bandında dolaşan dolar kuru, bu haberin yazıldığı esnada 12,51 TL olmuş durumda.

Düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı:

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Türk lirası Mevduat ve Katılma Hesaplarına Dönüşümün Desteklenmesi Hakkında Tebliği, Resmi Gazete’nin 21 Aralık mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yayımlanan tebliğde döviz tevdiat hesaplarının ve döviz cinsinden katılım fonlarının TL vadeli mevduat ve katılma hesaplarına dönüşmesi halinde mevduat ve katılım fonu sahiplerine sağlanacak desteğe ilişkin detaylar düzenlendi. Yayımlanan tebliğin tam metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.