konami castlevania nftlerini satisa cikariyor Px5XadII
konami castlevania nftlerini satisa cikariyor Px5XadII

Konami, Castlevania NFT’lerini Satışa Çıkarıyor

NFT’ler 2021 yılındaki en çok dikkat çeken trendlerden biriydi. Aralık ayına girerken tüketiciler sanal ürünlere yaklaşık 27 milyar dolar harcamıştı ve bu ivmenin 2022 yılı içerisinde de devam edeceğini tahmin etmek zor değil.

NFT’lerin popülerliği öyle bir noktaya ulaştı ki, en sonunda oyun şirketleri de bu alanda hamleler yapmaya başladı. Ancak son dönemde yaşanan bazı olaylardan anladığımız kadarıyla, oyuncuların önemli bir kısmı, NFT’lerin oyunların içerisinde dahil edilmesi fikrine pek de sıcak bakmıyor Oyuncuların tepkisini çektiği için iptal edilen Stalker 2 NFT projesi, bunun örneklerinden biriydi.

Ancak şimdilik bu durum, oyun şirketlerini NFT girişimlerinden vazgeçirmiş gibi görünmüyor. Zira son olarak Konami de NFT işine girişen oyun şirketleri arasındaki yerini aldı. TechSpot’un haberine göre Japon oyun şirketi, Castlevania serisinin 35. yıldönümü şerefine bir grup Castlevania NFT’sini açık artırmaya çıkarmaya hazırlanıyor.

Oyun şirketi, bu NFT açık artırması için sanal koleksiyon ürünleri alanında önde gelen bir çevrim içi pazar yeri olan OpenSea ile birlikte çalışıyor. Açık artırma sayfası şu anda yayında, ancak NFT’ler için teklif verme süreci 12 Ocak’ta başlayacak. Castlevania NFT’lerinden birini satın alanlar, en azından yıl sonuna kadar isimlerinin Konami’nin internet sitesinde listelenmesi fırsatına sahip olacaklar.

İşin ilginç yanı, Konami’nin satışa çıkarmaya hazırlandığı bu Castlevania NFT’leri, diğer oyun şirketlerinin yaptıkları gibi oyun içi NFT’ler olmayacaklar. Bu yüzden bu NFT’lere ne kadar ilginin olacağını şimdiden tahmin etmek zor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.