Kanada Kripto Para Yatırımlarına Sınır Getirdi
0

Kanada Kripto Para Yatırımlarına Sınır Getirdi

Ağu 19 GamerAdmin  

Kanada Kripto Para Yatırımlarına Sınır Getirdi; Son yıllarda popülerliğini büyük ölçüde artıran kripto para birimleri şu sıralarda yatırımcılara ve şirketlere ciddi paralar kaybettiren büyük bir düşüşle karşı karşıya. Öyle ki lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yakın dönemde 20.000 dolara kadar düşerek son zamanların en düşük seviyelerine gerilemişti.

Piyasalardaki düşüş devam ederken şimdi de Kanada’dan yatırımcıları korumaya yönelik bir hamle geldi. Kanada Menkul Kıymetler Yöneticiliği (CSA), kripto para birimlerine alım sınırı getireceğini açıkladı. Kurum, bazı kripto paraların buna dahil olmayacağını da açıklamalarına ekledi.

Kanada Kripto Para Yatırımlarına Sınır Getirdi

Kanada Kripto Para Yatırımlarına Sınır Getirdi

BTC, ETH, BCH ve LTC dışındaki kripto paralara en fazla 30.000 dolar yatırım yapılabilecek

 

Yapılan düzenleme, yatırımcıların Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) dışındaki kripto para birimlerine yaptıkları yatırımlara sınırlama getirecek. Buna göre belirtilen kripto paralar dışındaki Altcoin’lere artık yıllık en fazla 30.000 Kanada doları yatırım yapılabilecek. BTC, ETH, BCH ve LTC için yapılan alımlarda ise herhangi bir kısıtlama olmayacak. Ek olarak eğer yatırımcılar bir yıllık sürede elindeki varlığı satarsa, satılan miktar belirlenen limitten düşürülecek.

Kanada Kripto Para Yatırımlarına Sınır Getirdi

Kanada Kripto Para Yatırımlarına Sınır Getirdi

British Columbia, Manitoba, Alberta ve Quebec’te bulunan müşterilerin uygulamanın kapsam dahilinde olmayacağı belirtildi.  Yatırımcıları risklerden korumak böyle bir kararın alındığını söyleyen yetkililer, Kanada yargı bölgesinde bulunan borsaların bu düzenlemeye uyumlu bir şekilde faaliyet göstermesini bekliyor. Getirilen kısıtlamanın sadece Kanada doları ile yapılan alımlar için geçerli olduğu da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Kanadalı düzenleyiciler, kripto varlıklara karşı önlemlerini artırma kapsamında yaptığı hamlelere devam ediyor. Daha önce ülkedeki borsalar, ülkedeki düzenleyici kurumlardan lisans almaya başlamıştı. Şimdiki kararla ise yatırımlara kısıtlama getirildi. Yetkililer buna ek olarak borsaların müşterilerinin kripto yatırımı ve finansal durumları hakkında bilgi toplamasını da talep etti.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.