joystick odulleri 2022 kazananlari aciklandi 7uwjO1zH
joystick odulleri 2022 kazananlari aciklandi 7uwjO1zH

Joystick Ödülleri 2022 Kazananları Açıklandı

Dünyanın en önemli video oyun ödülleri arasında yer alan “Golden Joystick“in 40.sı gerçekleştirildi. Böylelikle 2022’nin en iyi oyunları belli oldu. Bu haberimizde, Golden Joystick 2022 kazananlarına yakından bakacağız.

Açıklanan sonuçlara baktığımızda, ödül kazananların pek çok oyuncu için şaşırtıcı olmadığını görüyoruz. Zira 2022’nin başında piyasaya sürülen Elden Ring, beklendiği gibi ödüle doymuş durumda. Ayrıca yayınlandığı dönem büyük ses getiren kedi simülasyon oyunu Stray de önemli bir ödül kazandı. Gelin hep birlikte tüm sonuçlara bakalım.

Golden Joystick 2022 kazananları:

Yılın en iyi oyunu: Elden Ring

Golden Joystick 2022 kapsamında, yılın en iyi oyunu ödülü Elden Ring‘e gitti. Fantastik bir dünyada geçen RPG oyunu, hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modları ile tüm oyuncuları kendine hayran bırakmayı başardı. Elden Ring, buna ek olarak en iyi görsel tasarım, en iyi çok oyunculu oyun ve eleştirmenlerin seçimi olan oyun ödüllerine de layık görüldü.

Yılın en iyi PlayStation oyunu: Stray

Çok da uzak olmayan bir geçmişte yayınlanan Stray, bir kediye hayat verdiğiniz simülasyon oyunuydu. Milyonları peşinden sürükleyen oyun, gerçek kedi ve köpekleri çileden çıkarması nedeniyle sosyal medyada da gündem olmuştu.

Yılın en iyi PC oyunu: Return to Monkey Island

Tek oyunculu bir yapım olan Return to Monkey Island, Monkey Island isimli oyun serisinin son oyunu. Macera dolu oyun, eğlenceli grafikleriyle de dikkat çekiyor.

Yılın en iyi Xbox oyunu: Grounded

Arkadaşlarınızla da oynayabileceğiniz bir oyun olan Grounded, temelinde bir hayatta kalma oyunu. Ancak bu oyunun benzerlerinden önemli bir farkı var. Karakterleriniz karınca boyutunda. Oyunun Türkçe altyazı ve Türkçe menü desteği de bulunuyor.

Yılın en iyi bağımsız geliştirici oyunu: Cult of the Lamb

Bağımsız geliştiriciler tarafından hazırlanan oyunları oynamaktan keyif alan oyuncular, bu oyuna mutlaka göz atmalılar. Enfes grafiklere sahip olan Cult of the Lamb, sizi maceradan maceraya sürükleyecek.

Golden Joystick 2022’de verilen diğer ödüller:

En İyi Hikaye Horizon Forbidden West
En iyi hala oynanabilirlik Genshin Impact
Yılın en iyi oyun stüdyosu FromSoftware (Elden Ring)
En iyi DLC Cuphead: The Delicious Last Course
En iyi erken erişim oyunu Slime Rancher 2
En iyi ses Metal: Hellsinger
En iyi fragman Goat Simulator 3 (duyuru fragmanı)
En iyi topluluk Final Fantasy 14
En iyi donanım Steam Deck
En çığır açan oyun Vampire Survivors
En iyi performans Manon Gage (Marissa Marcel, Immortality)
Yılın Nintendo oyunu Pokemon Legends Arceus
En çok aranan oyun Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.