it takes two 5 milyon satis barajini gecti ZtiKuP3T
it takes two 5 milyon satis barajini gecti ZtiKuP3T

It Takes Two, 5 Milyon Satış Barajını Geçti

Hazelight Studios’un popüler co-op oyunu It Takes Two, Mart 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana toplamda 5 milyon adetten fazla satarak önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. Geliştirici stüdyo, bu haberi kutlamak için Twitter’da “Ekibimiz, şu anda kaç oyuncunun oyunumuzdan keyif aldığını düşününce kesinlikle şaşkına dönüyor!” şeklinde bir paylaşım yaptı.

It Takes Two, 5 milyon adet satışla Hazelight Studios’un tüm zamanlardaki en başarılı oyunu oldu ve 2018 yılında 3,5 milyon adetten fazla satan A Way Out oyununu geride bıraktı. It Takes Two’nun yalnızca iki kişi oynanabilen bir oyun olduğunu ve oyunu oynayacak iki kişiden yalnızca birinin oyunu satın almasının yeterli olduğunu göz önüne alınca, oyunun elde ettiği bu satış rakamı çok daha anlamlı bir hale geliyor.

Hazelight ve yönetmen Josef Fares bir sonraki oyunlarını açıklamadı. Ancak It Takes Two, A Way Out ve Brothers: A Tale of Two Sons oyunlarının ne kadar başarılı oldukları göz önüne alındığında, çok büyük bir oyuncu topluluğunun yakından takip edeceği bir oyun olacağını tahmin etmek çok da zor değil.

Bu arada It Takes Two için 5 milyon satış rakamı duyurusunun, It Takes Two’nun bir televizyon ya da film uyarlamasının geliştirilmekte olduğu haberlerinin çıkmasından birkaç gün sonra geldi.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.