iste haftanin en onemli gelismeleri f91whWES
iste haftanin en onemli gelismeleri f91whWES

İşte Haftanın En Önemli Gelişmeleri

İşte Haftanın En Önemli Gelişmeleri
İşte Haftanın En Önemli Gelişmeleri

İşte Haftanın En Önemli Gelişmeleri; Sürekli değişip gelişen teknoloji dünyasında her hafta yeni gelişmelere şahit oluyor, bu haberleri detaylı bir şekilde sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Geride bıraktığımız haftada da teknoloji dünyasında oldukça önemli gelişmeler yaşandı.

Biz de bu içeriğimizde hem teknoloji dünyasında geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmelerini hem de haftanın dikkat çekici içeriklerini sizler için bir araya getirdik. Gelin, tüm bu haberlere daha yakından göz atalım.

Geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmeleri

2022 Asgari Ücret Pazarlığında 2. Toplantı Bugün: İşte İlk Toplantıdan Çıkan Asgari Maaş Teklifi

İşte Haftanın En Önemli Gelişmeleri - İşte İlk Toplantıdan Çıkan Asgari Maaş Teklifi
İşte Haftanın En Önemli Gelişmeleri – İşte İlk Toplantıdan Çıkan Asgari Maaş Teklifi

Milyonlarca vatandaşı doğrudan ilgilendiren 2022 asgari ücret pazarlıklarının ikinci toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı yetkilileri, Türkiye’nin ekonomik verilerini işçi ve işverenlerle paylaştı. Kısa süre sonra 3. toplantının da yapılmasıyla verilen son karar, ücretin 3 bin 900 TL’den aşağı olmayacağı yönünde oldu.

En Kötüsü Henüz Gelmedi: Almanya’nın En Büyük İkinci Bankası, Yeni Yıl Dolar/TL Kuru Tahminini Açıkladı

Almanya’nın en büyük uluslararası bankalarından Commerzbank, dolar/TL paritesine ilişkin tahminlerini güncelledi. Yapılan yeni tahminler, en kötü günlerin daha gelmediğini gösteriyor. 2022 ve 2023, bu tahminlere göre oldukça zorlu geçecek: Dolar 2022 yılının ilk çeyreğinde 15 TL’yi bulacak.

2022 MTV Zammı Açıklandı: İşte Araçların Yaş ve Motor Hacmine Göre Ödenecek MTV Ücretleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılı MTV tutarları için yeniden değerleme oranında indirime gitti. Resmi Gazete’deki karara göre 2022 yılı MTV zammı, yüzde 36 yerine yüzde 25 oldu. Bu yeniden değerleme oranına göre 2022 MTV ücretleri haberimizde.

Volkswagen Otomobillere Gelen Astronomik Zam Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı: “500 Bine Polo mu Olur?”

Sıfır araçlarına ait fiyat listesini güncelleyen Volkswagen, gündeme bomba gibi oturdu. Yapılan astronomik zamlarla Volkswagen Polo’nun fiyatı bile 500 bin TL’ye ulaştı. Volkswagen’in güncel fiyatları ve sosyal medyadaki tepkiler haberimizde.

Böyle Olacağı Belliydi: ‘Telefonunu Çıkar’ Diyen Adamın Ağzına Telefon Sokulan Video Viral Oldu, İşte Tepkiler

Bugün viral olan bir videoda bir vatandaş, “telefonunu çıkar” lafını duyunca soruyu soranın ağzına telefon soktu. Bu hamleye doğru diyen de oldu, doğal diyen de, yanlış diyen de. Tabii her zaman olduğu gibi mizahi paylaşımlar da eksik olmadı. Biz de bunları sizler için derledik.

‘Konuşanlar’ Tartışması Meclise Taşındı: “Acun Ilıcalı Acilen Mercek Altına Alınmalı”

İşte Haftanın En Önemli Gelişmeleri - Acun Ilıcalı Acilen Mercek Altına Alınmalı
İşte Haftanın En Önemli Gelişmeleri – Acun Ilıcalı Acilen Mercek Altına Alınmalı

Geçtiğimiz gün RTÜK tarafından ‘ahlaka uygun olmayan diyaloglar’ gerekçesiyle inceleme altına alınan Konuşanlar programına bir tepki de TBMM’den yükseldi. Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hasan Can Kaya için ağır ifadeler kullanırken Acun Ilıcalı’nın da mercek altına alınması gerektiğini söyledi.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.