iptal edilen star wars 1313 icin oynanis videosu paylasildi isivx93N
iptal edilen star wars 1313 icin oynanis videosu paylasildi isivx93N

İptal Edilen Star Wars 1313 İçin Oynanış Videosu Paylaşıldı

İptal edilen Star Wars: 1313 oyunun yeni bir oynanış videosu The Vault tarafından gün yüzüne çıkarıldı. Bu oynanış videosunda, serinin ikonik ödül avcısı Boba Fett’in çeşitli yerleri keşfettiği bir oynanış sekansı yer alıyor. Videonun bir kısmı, oyunun geliştirme sürecinin erken bir aşamasını gösterse de bir barın keşfedildiği ve bir kovalamaca sahnesinin yer aldığı oynanış sekanslarına bir bakış atmamızı sağlıyor.

GameSpot’un aktardığı habere göre, ilk olarak E3 2012’de gösterilen Star Wars 1313 oyununda, oyuncular Galaktik İmparatorluk’un başkenti Coruscant’ın suç dünyasına adım atacaklardı. E3 2012’deki gösterimin bir yıl sonrasında Disney’in, Star Wars’ın haklarını elinde bulunduran LucasArts’ı satın almasıyla devam eden bütün Star Wars projeleri askıya alındı ve böylece proje iptal edilmiş oldu.

İlginç bir şekilde, Boba Fett’in başlangıçta oyunun ana kahramanı olmadığı da bildirildi. Oyun muhabiri Jason Schrier’ın “Kan, Ter ve Pikseller” adlı kitabında belirttiğine göre, Star Wars’ın yaratıcısı George Lucas, oyunu geliştiren LucasArts ekibine orijinal kahramanı Boba Fett’in imparatorluk öncesi bir versiyonuyla değiştirme talimatı verdi. Ve bu değişiklik, Star Wars 1313’ün geliştirme sürecine olumlu şekilde yansıdı.

LucasArts, Disney tarafından satın alınmasından sonra, LucasFilm’in yeniden yapılanmasının bir parçası olarak 2013 yılında kapatıldı ve Star Wars’ın oyun hakları Electronic Arts’a satıldı. Ancak Electronic Arts, o zamandan bu yana Star Wars Jedi: Fallen Order haricinde başarılı bir Star Wars oyunu çıkarmayı başaramadı.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.