iPhone SE 4 Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı
0

iPhone SE 4 Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Şub 27 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Apple’ın belki de 6 serisinden sonraki en başarılı serisi olan SE, hem uygun fiyatı hem de pek çok kullanıcıya hitap edecek modelleriyle pek çok iPhone kullanıcısının kalbini çalmıştı. Özellikle ülkemizde fiyatlarıyla bir zamanlar yok satan telefonlarınsa üretiminin rafa kaldırıldığı iddia edilmişti.

Ancak ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, bugün yaptığı bir açıklamada Apple’ın 2024 yılında yeni SE modelini piyasaya sürebileceğini ve bu modelin diğerlerine kıyasla çok daha gelişmiş teknolojilere sahip olabileceğini iddia ediyor.

OLED Ekran ve Type C girişi ile tanıtılabilir

Twitter hesabından açıklama yapan Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz ay kendisine üretimin rafa kaldırıldığını ileten kaynaklarının aksine Apple’ın yeniden SE serisi için hazırlıklara başladığını belirtti. Apple’ın tedarik zincirinde görev alan kişiler tarafından verilen bilgilere dayanan Kuo, Apple’ın SE 4 modeli için OLED ekran ve 5G destekli bir işlemciyle piyasaya sürülebileceğini iddia etti. Kuo ayrıca geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan SE 4 konsept tasarımlarının da doğru olabileceğini ve telefonun iPhone X ile hemen hemen aynı kasa yapısına sahip olabileceğini de belirtti.

Tüm bunlara ek olarak AB regülasyonları nedeniyle 2024 yılının sonunda Type C girişine geçmek zorunda kalacak olan Apple, iPhone SE 4 ile ilk Type C girişine sahip telefonunu piyasaya sürebilir. Bu da ilk kez iPhone kullanmaya başlayacak kullanıcıları hem yeni kablo alma derdinden kurtaracak hem SE 4 sahiplerinin gelecekte Type C girişli yeni iPhone’lara geçişini hızlandırabilir.

Kuo’nun söyledikleri her ne kadar iddia olsa da daha önceki sızıntıların da bu iddiaların bazılarını desteklemesi, Kuo’nun söylediklerinde gerçeklik payı olabileceğini gösteriyor.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın