iPhone sahipleri buraya! Bu özelliği kapatarak şarj sürenizi artırabilirsiniz
0

iPhone sahipleri buraya! Bu özelliği kapatarak şarj sürenizi artırabilirsiniz

Paylaş

Teknoloji devi Apple’ın geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü iPhone 14 Pro, akıllı telefon dünyasında oldukça ses getirdi. Öyle ki özellikleriyle dikkat çeken modelin şimdi de Hep Açık Ekran (Always On Display) özelliği açıkken ne kadar şarj tükettiği belli oldu. Ayrıca ortaya çıkan sonuç Android pazarındaki rakibi ile de karşılaştırıldı.

iPhone 14 Pro, Hep Açık Ekran özelliği aktifken ne kadar şarj tüketiyor?

Apple, 7 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirdiği Far Out etkinliğinde merakla beklenen iPhone 14 serisini tanıttı. Öyle ki bu seride öne çıkan Pro modeli, batarya bakımından seleflerine göre 1 saat daha fazla kullanım imkanı sunuyor.

Apple, iPhone 14 serisi ile birçok yeni özelliği hayatımıza soktu. Bunlardan birisi de Hep Açık Ekran özelliği. Öyle ki bu özellik sayesinde cihaz ekranınız kapalı olsa dahi, kilit ekranınız soluk bir şekilde gözükür. Böylece saat, tarih ve uyarılar gibi önemli bilgilere bakmak için ekranı açmanız gerekmez.

Bu özellik ilgi çekmesi bir yana, aynı zamanda ne kadar şarj tükettiğine dair merak uyandırmıştı. Şimdi ise PhoneBuff adında bir YouTuber, yaptığı testle Hep Açık Ekran özelliğinin ne kadar şarj tükettiğini ortaya çıkardı.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın