iPhone 16 Pro Max, beklenen kamera teknolojisi ile gelecek
0

iPhone 16 Pro Max, beklenen kamera teknolojisi ile gelecek

Şub 01 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

iPhone 15 ailesi henüz tanıtılmadan 2024 yılında piyasaya sürülecek iPhone 16 Pro Max ile ilgili ilk sızıntı ortaya çıktı. Ünlü Analist Ming-Chi Kuo, iPhone 16 Pro Max kamera özelliklerini sızdırdı.

iPhone 16 Pro Max kamera özellikleri netleşiyor

Sızdırılan bilgilere göre Apple, bu yıl tanıtacağı iPhone Pro Max modelinde periskop lense yer verecek. iPhone 15, iPhone 15 Plus ve iPhone 15 Pro modellerinde ise telefoto lens kullanılacağı belirtildi.

Ming-Chi Kuo, Apple’ın sadece iPhone 16 Pro Max modelinde periskop lens ile devam edeceğini açıkladı. Görünüşe göre Apple, bazı kamera özelliklerine sadece Pro Max modellerinde yer verecek.

Periskop lens, ışığı açılığı bir ayna aracılığıyla kameradaki görüntü sensörüne doğru yansıtıyor. iPhone 16 Pro Max modelinde 6x’e kadar optik yakınlaştırma özelliğinin kullanılacağı tahmin ediliyor.

Apple, on birkaç yıldır Pro ve Pro Max iPhone modellerinde benzer özellikler sunuyordu ve pil ömrü, ekran boyutu dışında cihazları birbirinden ayıran en önemli özellik oldu. Periskop yakınlaştırma teknolojisini Pro Max ile sınırlamak, en son teknolojiye sahip olmayı seven ancak daha büyük 6,7 inç boyutunu umursamayanları hayal kırıklığına uğracağı düşünülüyor.

Sızdırılan bilgiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın