iphone 15in yeni bir tasarimla gelebilecegi iddia edildi XtJqugyy
iphone 15in yeni bir tasarimla gelebilecegi iddia edildi XtJqugyy

iPhone 15’in Yeni Bir Tasarımla Gelebileceği İddia Edildi

Geçtiğimiz haftalarda yeni iPhone serisi 14’ü piyasaya süren Apple, şimdiden bir sonraki yılın modelleriyle gündeme gelmeye başladı. iPhone 15 serisine dair bilgiler ve iddialar her geçen gün artarken, bugün çarpıcı bir iddia paylaşıldı.

Apple ile ilgili daha önce pek çok bilgiyi önceden paylaşan hesaplardan birisi olan ShrimpApplePro, Apple’ın iPhone 15 ile büyük bir değişikliğe gidebileceğine işaret etti. Apple, yeni bir iPhone tasarımına geçiş yapabilir.

iPhone telefonlar artık keskin kenarlara sahip olmayabilir:

iPhone 12 serisi ile birlikte eski ‘düz ve keskin’ kenar tasarımına geçiş yapan Apple, ortaya çıkan bir fotoğrafa göre artık bambaşka bir tasarıma geçiş yapacak. Bu tasarım, günümüzde MacBook Pro’larda gördüğümüz, daha önceyse iPhone 5C modelinde gördüğümüz şekilde ‘yuvarlak köşeli’ olacak.

Bu yuvarlak köşe, yalnızca telefonun arka kenarlarında bulunacak. Telefonun kenarları ise mevcut tasarımdaki gibi düz yapıda olacak. Bununla birlikte cihazın arka yüzeyi, titanyumdan yapılacak.

Tabii bu bilgilerin şu anda yalnızca iddia olduğunu unutmamak gerekiyor. Gördüğümüz fotoğrafın kaynağını bilmiyoruz, dolayısıyla kesinliğini de tartışamıyoruz. Apple’ın halihazırda tutan tasarımını değiştirip değiştirmek istemeyeceği de ayrı bir tartışma konusu.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.