iPhone 15’in Renk Seçenekleri Ortaya Çıktı
0

iPhone 15’in Renk Seçenekleri Ortaya Çıktı

Şub 24 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni iPhone ailesini bizlerle buluşturacak. Eylül ayında tanıtılacak telefonlar için heyecanlı bekleyiş sürerken birçok sızıntı da son zamanlarda ortaya çıkıyordu. Hatta yakın zamanda iPhone 15 ve iPhone 15 Pro’nun tasarımlarını gösteren görüntüler bile oluşturulmuştu.

Apple, genellikle yeni iPhone’larda renk seçeneklerinde değişikliklere giderek yeni cihazların bir önceki nesilden ayrılmasını sağlıyordu. Örneğin iPhone 14 Pro’da ‘Derin Mor’ olarak adlandırılmış koyu bir mor görmüştük. Aynı zamanda iPhone 14’te de mor renk mevcuttu. Şimdi ise iPhone 15’teki özel renklere dair bazı bilgiler ortaya çıktı.

iPhone 15 Pro modelleri koyu kırmızı bir renk seçeneğiyle gelebilir

9to5Mac’in ismi paylaşılmayan bir kaynağa dayandırdığı raporuna göre Apple, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro’da da eşsiz renkler kullanmayı planlıyor. Buna göre teknoloji devi, iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde bordoya yakın bir koyu kırmızı kullanabilir. Bunun hex kodunun #410D0D olduğu ve ‘koyu sienna’ olarak tanımlandığı da gelen bilgiler arasında.

iPhone 15’te ise koyu pembe ve açık mavi görebiliriz

Standart iPhone 15 modellerinde ise yeni renk olarak koyu pembe ve açık mavi seçeneklerinin yer alabileceği söyleniyor. Pembe tondaki rengin “telemagenta” olarak tanımlandığı ve kodunun #CE3C6C olduğu belirtilirken diğer rengin ise #4DB1E2 koduyla “pikton mavisi” olarak tanımlandığı söyleniyor.

Bunlar dışında iPhone 15 Pro’da standart kırmızı, uzay grisi, altın ve gümüş gibi renkleri göreceğimiz belirtiliyor. Ek olarak standart iPhone 15’te kırmızı, siyah ve beyaz olmak üzere daha fazla çeşitte renk olabileceğini de söylemek gerek.

Son olarak bilgileri paylaşan kaynak, renk seçenekleri için hâlen erken aşamada olunduğunu belirterek bunların tanıtım tarihi yaklaştıkça değişebileceğini de ekliyor.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın