iPhone 15 modellerindeki Type-C bağlantısı tartışma yaratacak!
0

iPhone 15 modellerindeki Type-C bağlantısı tartışma yaratacak!

Şub 14 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Avrupa Birliği yasalarına uygun olarak Apple bu yıldan itibaren iPhone 15 modellerinde Lightning yerine USB Type-C bağlantılarına yer verecek. Uzun süren tartışmaların ardından sonunda Type-C bağlantı noktalarına geçiş yapacak iPhone modelleri hakkında ise yeni iddialar gelmeye devam ediyor.

iPhone 15, Lightning teknolojisini kullanmaya devam edecek

Gelen bilgiler, iPhone 15 modellerinin USB Type-C bağlantısının sunduğu tüm özelliklere sahip olamayacağını ifade ediyor. İddialara göre, Apple’ın iPhone 15 modellerinde kullanılacak Type-C bağlantısı, Lightning uyumlu bir devre aracılığı ile hareket edecek.

Bir başka deyişle, bağlantı noktası USB Type-C olarak görünüyor olsa bile aslında Lightning ekosisteminin bir parçası olacak. Sadece bağlantı noktası değiştirilen cihazlarda, USB Type-C ile sunulan avantajların çoğunun yer almaması bekleniyor.

Apple’ın bunu geriye dönük uyumluluk konusunda bir sıkıntı olmaması için yaptığı ifade ediliyor. Böylece mevcut milyonlarca Lightning aksesuarının bir adaptör kullanılarak iPhone 15 ile çalışmaya devam etmesine olanak tanınacağı belirtiliyor.

Diğer yandan yüksek hızlı veri aktarımı ve yüksek hızlı şarj gibi özelliklerin iPhone 15 modellerinde yer almayacak olması can sıkıcı olarak karşılanabilir. Şirketin önümüzdeki dönemde USB Type-C teknolojisini daha verimli bir şekilde benimsemesi bekleniyor.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın