iPhone 15 bekleyenleri üzen haber: İki büyük özellik olmayacak!
0

iPhone 15 bekleyenleri üzen haber: İki büyük özellik olmayacak!

Paylaş

Apple, iPhone 14 serisi ile birlikte standart ve Pro versiyonlar arasındaki makası iyice açmıştı. Başta işlemci olmak üzere tasarım anlamında da standart versiyonlara göre avantajları bununan iPhone 14 Pro modelleri büyük bir tartışmayı da beraberinde getirmişti. Görünen o ki Apple, iPhone 15 serisinde bu politikasını sürdürecek.

iPhone 14 Pro’daki iki büyük özellik iPhone 15’te yok

Apple, geçtiğimiz yıl tanıttığı iPhone 14 Pro ve 14 Pro Maxmodellerinde ekran yenileme hızını 1 ile 120 Hz arasında ayarlayan ProMotion teknolojisini tanıtmıştı. Bu özellik ile telefon ekranı ihtiyaca göre yenileme hızı sunarak kullanıcı deneyimini daha üst düzeye çıkarılıyor.

Ancak gelen bilgilere göre standart iPhone 15 modellerinin ekranlarını ProMotion özlliği için gerekli olan LPTO panelleri yer almayacak. iPhone’un Pro versiyonlarında yer alacak olan bu özelliği maalesef standart iPhone 15 modellerinde göremeyeceğiz.

Eğer gelen iddialar doğru ise standart iPhone 15 modellerinde önemli bir özellikten daha yoksun olacağımızı söyleyebiliriz. Buna göre Always on Display yani ‘sürekli açık ekran’ özelliği de yine yeni nesil iPhone modellerinin standart versiyonlarında yer almayacak.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın