iphone 14 serisinin tanitim tarihi sizdirildi rR4khMVI
iphone 14 serisinin tanitim tarihi sizdirildi rR4khMVI

iPhone 14 Serisinin Tanıtım Tarihi Sızdırıldı

Apple ürünleriyle yapmış olduğu isabetli sızıntılarla tanınan iDropNews, merak edilen iPhone 14 tanıtım tarihi hakkında önemli bilgileri takipçileriyle paylaştı. Analist, yeni nesil iPhone modellerinin 13 Eylül tarihinde düzenlenecek olan lansmanla beraber piyasaya sunulacağını belirtiyor.

Daha önceden paylaşılan raporlarda Çin’de artan COVID-19 vakaları ve karantina şartlarından dolayı üretim hattında ciddi gecikmeler yaşanabileceği dile getirilmişti. Yaşanılacak olan bu aksaklıkların da iPhone 14’ün üretimini sekteye uğratacağı iddia edilmişti. Ancak Apple’a yakınlığıyla bilinen iDropNews, herhangi bir gecikmenin olmayacağını ve yeni iPhone modellerinin zamanında tanıtılacağını müjdeledi.

Ayrıca Apple’ın Eylül’deki lansmanda duyuracağı ürünlere de değinen kaynak, etkinlikte iPhone 14 serisinin haricinde, yeni iPad (2022), Apple Watch 8, Apple Watch SE 2 ve AirPods Pro 2 modellerinin de tanıtılacağını vurguladı.

13 Eylül’de lanse edileceği ileri sürülen iPhone 14 modelleri son raporlara göre işlemci bakımından birbirinden ayrılabileceği ileri sürülüyor. Apple’a yakınlığıyla bilinen Ming-Chi Kuo’nun aktarmış olduğu bilgiler doğrultusunda, iPhone 14 ve iPhone 14 Max, iPhone 13 serisinden aşina olduğumuz A15 yonga setinden güç alacağı, 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinin de sadece yeni A16 işlemcisiyle beraber piyasaya sunulabileceği tahmin ediliyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.