instagramin profesyonel hesap ozelligi facebooka geliyor B9YSR8EY
instagramin profesyonel hesap ozelligi facebooka geliyor B9YSR8EY

Instagram’ın ‘Profesyonel Hesap’ Özelliği Facebook’a Geliyor

Instagram'ın 'Profesyonel Hesap' Özelliği Facebook'a Geliyor
Instagram'ın 'Profesyonel Hesap' Özelliği Facebook'a Geliyor

Instagram’ın ‘Profesyonel Hesap’ Özelliği Facebook’a Geliyor

Profesyonel Hesap ; Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, kullanıcılar için hazırladığı yeni bir özelliğini duyurdu. “Profesyonel Mod” olarak isimlendirilen bu özellik, özellikle de içerik üreticiler için büyük fayda sağlayacak gibi görünüyor. Zira bu özellik, kullanıcıların yeni bir sayfa açmak zorunda kalmadan daha fazla kişiye ulaşmasının önünü açıyor. Facebook’un Profesyonel Mod isimli özelliği, aslında platformdaki ünlü kişiler, markalar veya işletmeler için açılan hesaplara sunulan özel destekten ibaret. Kullanıcılar, bu yeni özellik sayesinde hesaplarını özel bir moda alıp, yaptıkları paylaşımlarla ilgili detaylı bilgi sahibi olabiliyorlar. Ayrıca gönderi programlama ve gönderilerin reklamlarını yapma gibi özellikler de Profesyonel Mod ile kullanıcılara ulaştırılmış durumda.

Facebook’un yeni özelliği işte böyle görünüyor

Profesyonel Hesap - Facebook'un yeni özelliği işte böyle görünüyor
Profesyonel Hesap – Facebook’un yeni özelliği işte böyle görünüyor
Hesabını Profesyonel Mod’a alan kullanıcılar, gönderileri üzerinde daha etkin bir kontrole sahip olmuş alıyorlar. Örneğin bir gönderi için hedef kitle belirlemesi yapılabiliyor. Ayrıca hesabın kaç kullanıcı ile etkileşim içerisinde olduğu, gelen yeni takipçilerin istatistikleri ve gönderilerin toplamda kaç kullanıcıya ulaştığı da Profesyonel Mod üzerinden takip edilebiliyor.
Profesyonel Hesap
Profesyonel Hesap
Facebook tarafından yapılan açıklamalara göre Profesyonel Mod özelliği, şu an için yalnızca ABD’de bir grup kullanıcı ile test ediliyor. Test kullanıcılarından geri bildirim beklediğini ifade eden şirket, bu geri bildirimler ışığında hareket ederek gerekli düzenlemeleri yapacak ve özelliği küresel çapta tüm kullanıcılara sunacak. Bu özellik yakın zamanda sistemlere geldiğinde, bir çok hesapta farklılık gördüğünüzde şaşırmayın. Sonuçta burada amaçlanan ünlü hesapların veya ünlü olma potansiyelindeki hesapların daha çok ön planda tutulabilmesini sağlamak. Umarız bu konudaki yenilikte 5000 arkadaş sınırını da kaldırır ve tam olarak hesap üzerinden hayran ve kitleleri de yönetebilme özelliği kazandırılır.
GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.