Instagram, Yayın Kanalları Özelliğini Test Ediyor
0

Instagram, Yayın Kanalları Özelliğini Test Ediyor

Şub 18 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram için yeni bir özellik olan Yayın Kanalları’nı duyurdu. Yayın Kanalları, içerik oluşturucuların takipçileriyle etkileşimde kalmalarını ve güncel kalmalarını sağlamak için herkese açık, birden çok kişiye mesajlar paylaşmalarına olanak tanıyacak. Meta şu anda yeni özelliği bugün ABD’de bazı içerik oluşturucular ile test ediyor.

İçerik oluşturucular, kanallarda metin, fotoğraf, video ve ses klipleri kullanabilecek. Abonelik sunanlar, ücretli abonelerle sınırlı yayın kanalları da oluşturabilecekler. Kanallara katılanlar, içeriklere tepki verebilecek ve anketlerde oy kullanabilecek ancak doğrudan bir sohbete katılamayacaklar. Takipçiler ayrıca istedikleri zaman yayın kanallarından ayrılabilecek veya sesini kapatabilecek veya bir içerik oluşturucunun yayın kanalı için bildirimlerini devre dışı bırakabilecek.

Ek olarak Meta kanallara iş birliklerini tartışmak ve sorular toplamak için başka bir içerik oluşturucuyu bir kanala getirme yeteneği gibi yeni özellikler eklemeyi planlıyor. Kanallara şu anda yalnızca Instagram’da erişilebiliyor ve önümüzdeki aylarda Messenger ve Facebook’ta kullanılabilir olacak.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın