İlk OLED ekranlı iPad Pro modelinin çıkış tarihi sızdırıldı!
0

İlk OLED ekranlı iPad Pro modelinin çıkış tarihi sızdırıldı!

Paylaş

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden Apple’ın iPad planları gün yüzüne çıkıyor. Daha önce de bazı sızıntılara uğrayan planların detayları oluşmaya başladı. Korea’s ET News, şirketin iddialı hazırlanan tabletleriyle ilgili bazı bilgiler paylaştı.

OLED ekranlı iPad Pro, 2024’te tanıtılacak

Kaynak Apple’ın ekran boyutlarında yükseltme yapacağını belirtiyor. Öyle ki daha önce bazı kaynaklar, 2024’ün ilk çeyreğinde 11.1 inç ve 13 inç OLED ekranlı iPad Pro modellerini piyasaya süreceğini belirtmişti. Korea’s ET News’in hazırladığı detaylı rapor, bu yükseltmeyi doğruluyor.

Raporda Apple’ın 11.1 inç ve 13 inçOLED ekranlı iPad Pro modellerinin yanı sıra 14 inç ve 16 inç MacBook Pro için OLED panel siparişi verdiği belirtiliyor. Kaynak, OLED ekrana sahip ilk iPad’in 2024 yılında piyasaya çıkacağına kesin gözüyle bakıyor. İşte raporda geçen ifadeler;

Apple, iPad için 10,86 inç ve 12,9 inç ve MacBook için 14 inç ve 16 inç olacak panel türleri siparişini hazırladı. Resmi projenin başlamasıyla birlikte ilgili parça ve malzeme firmaları panoları geliştirmeye başladılar. İçeriden konuya hakim önemli bir kaynağa göre 10 inçten 16 inç’e kadar çeşitli panel geliştirmeleri devam ediyor.

Apple, geçtiğimiz yılın Ekim ayında M2 işlemcili iPad Pro modelini tanıtmıştı. ARMv8 mimarisi üzerine inşa edilen ve 5nm teknolojisiyle üretilen işlemci, yüzde 15’e kadar daha hızlı performans sunan 8 çekirdekli CPU’ya ve yüzde 35’e kadar daha hızlı grafik performansı sunan 10 çekirdekli GPU’ya ev sahipliği yapıyor. Cihaz, 12,9 inçlik Liquid Retina XDR ekran ile donatılan iPad Pro, P3 geniş renk yelpazesi, True Tone ve ProMotion gibi gelişmiş ekran teknolojilerini içerisinde barındırıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın