Huawei Watch D Akıllı Saat İncelemesi
0

Huawei Watch D Akıllı Saat İncelemesi

Şub 05 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Huawei Watch D inceleme videosu ile karşınızdayız. Akıllı saatler yıllar içinde yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Özellikle pek çok alanda hayatımızın önemli bir aksesuarı haline gelen bu cihazların gelişimi ile alakalı markalar farklı yeniliklerle kullanıcıların karşısına çıkmayı hedefliyor. Bu markalardan biri de tahmin edebileceğiniz gibi Huawei.

Huawei’nin kendi ekosistemini oluşturma konusundaki çalışmaları ilerlerken, akıllı saat pazarına yönelik planları hız kesmeden devam ediyor. Zira bugün incelediğimiz Watch D tansiyonu ölçme özelliğine sahip. Huawei Watch D’nin en ilgi çekici ve pazarlamada kullanılacak yönü kullanıcıların tansiyonunu ölçebilecek olması. Daha önce hiçbir akıllı saatte karşılaşmadığımız bu özellikle gerçekten fark yaratmayı başarıyor.

HUAWEI Watch D, 456 x 280 çözünürlüğe ve inç başına 326 Piksele(PPI) sahip geniş bir 1,64 inç AMOLED ekrana sahip. Ayrıca saatin ağırlığı yaklaşık 40.9 gram olduğundan bu da onu kendi kategorisindeki pek çok saatten daha hafif yapıyor.

Cihazın arka kısmında 2.5D kavisli safir cam bulunuyor. Bu canım yapısı bileğinizi rahat ettiriken, 8 adet PD1 sensörünün (TrueSeen 5.0+) rahat bir şekilde verilerinizi okumasını sağlıyor.

Saatin sağ tarafında HOME ve HEALTH olmak üzere iki tuş yer alıyor. HOME tuşu hızla menü ekranı veya ana ekrana gitmenizi sağlarken, HEALTH tuşu kan basıncını ölçme menüsüne hızlı erişim sağlıyor.

Kayış ise özel olarak tasarlanmış. Tıpkı piyasadaki diğer kan basıncı ölçme cihazlarında olduğu gibi, kayış bileğinizi sarıyor ve ölçüm öncesinde şişerek daha doğru sonuçlar sunuyor. Saat kayışında bu yüzden ek bir katman bulunuyor ve bu ek katman ölçümün hemen öncesinde şişerek bileğinizi kavrıyor.

Akıllı hassas sensör, 0,01 mmHg’ye kadar kalp ritim basıncı değişikliklerini tanımlayabilir. 1 128Hz Basınç kontrol devresi, bir mikro pompa kullanarak hava akışını ayarlar. Hava yolu tasarımı, +3 mmHG basınç doğruluğu ile sonuçlanan akışkan simülasyonuna dayanmaktadır. Pek çok farklı klinik testten geçen Huawei Watch D, işlem sonunda okuyabileceğiniz düzgün veriler sunuyor.

Saat ayrıca kandaki oksijen  doygunluğu, kalp ritim hızı, uyku verileri, stres ölçümü ve vücut sıcaklığı  gibi çok önemli verileri de ölçümlüyor.

Watch D’de  451  mAh batarya bulunuyor ve size 7 güne varan bir pil ömrü sunuyor. Aslında diğer Huawei akıllı saatlerden bir çoğu 15  güne varan pil ömrü sunarken Watch D’de de bu durumun geçerli olmamasının en büyük sebebi, kayışta ek bir hava yastığı bulunması. Tansiyon ölçümü için yoğun enerji harcanabiliyor. Gerçi 7 günlük pil ömrü bizce yine çok iyi.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın