Huawei Mate X3’ten ilk tasarım bilgileri geldi!
0

Huawei Mate X3’ten ilk tasarım bilgileri geldi!

Paylaş

Geçtiğimiz günlerde Huawei’in katlanabilir telefon Mate X3 ve P60’ı aynı anda tanıtacağını öğrendik. 23 Mart tarihinde tanıtılacak olan cihazlardan yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Öyle ki katlanabilir telefon piyasasına ilk giren şirketlerden biri olan Huawei, yeni katlanabilir cihazında tasarım anlamında iyi işler deniyor. İşte haberin detayları…

Huawei Mate X3 tasarımı ortaya çıktı!

Şirket tarafından paylaşılan, Huawei Mate X3 katlanabilir akıllı telefonunun tanıtım görselinde “kanat kadar hafif, kaya kadar sağlam” metni yer alıyor. Bu da cihazın daha ince ve hafif bir gövdeye sahip olacağını gösteriyor.

Ayrıca paylaşımda, akıllı telefonun geçen yıl piyasaya sürülen amiral gemisi Huawei Mate 50’de kullanılan yüksek mukavemetli, düşmeye dayanıklı bir panel olan Kunlun cam kullanılacağı da yer alıyor. Şirket, Kunlun camın düşme direncinde 10 kat artışa sahip olduğunu ve bunun da darbe direnci açısından kaya gibi sağlam bir etki sağlayabildiğini söylüyor.

Huawei Mate X3 tanıtılmadan önce bazı sızıntılar da ortaya çıktı. Öyle ki Huawei’in yakın zamanda tanıttığı uydu iletişimi teknolojisinin bu katlanabilir cihazda yer alması bekleniyor. İşlemci olarak Snapdragon 8 Plus Gen 1 kullanacak olan cihaz HarmonyOS 3.0 ile gelecek. 2K geniş ekran bulunduracak cihazın iç ekranında herhangi bir çentik bulunmuyor. Dış ekranda ise tek bir delik olması bekleniyor.

Huawei P60 serisi ise üç ayrı telefondan oluşuyor. P60, P60 Pro ve P60 Ultra olarak tanıtılacak cihazların tamamında 4G bağlantısı olacak. Pro modeli Snapdragon 8 Gen 2 kullanırken, düz model Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci sunacak. Serideki diğer telefon P60 Pro için ise işlemci detayları henüz belli değil. Ek olarak henüz fiyat bilgisinin olmadığını da belirtelim.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Huawei Mate X3 beklentileri karşılayabilecek mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın