Hogwarts Legacy, satış rakamlarında rekor kırdı! Ne kadar kazandırdı?
0

Hogwarts Legacy, satış rakamlarında rekor kırdı! Ne kadar kazandırdı?

Şub 24 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Avalanche Software tarafından geliştirilen ve Warner Bros. tarafından yayınlanan Hogwarts Legacy, çıkışının ardından oyun dünyasında oldukça ses getirdi. Öyle ki sahip olduğu hikayesi ve mekanikleri ile adından söz ettiren yapım, şimdi ise elde ettiği başarıyla takdir topladı.

Hogwarts Legacy, 2 haftada 10 milyondan fazla kopya sattı!

Hogwarts Legacy, 16 Aralık’ta birçok dijital platformda ön siparişe açıldı. Harry Potter evreninde geçen yapım, bu süreçte bile çok Steam‘in en çok satanlar listesine adını yazdırmayı başardı. Geliştirici şirketi mutlu eden bir başlangıcın ardından oyun, 10 Şubat’ta resmi olarak çıkış yaptı.

Piyasaya sürüleli 2 hafta olmasının ardından Warner Bros, ilk istatistikleri açıkladı. Yayınlanan rapora göre Hogwarts Legacy, şu ana kadar tüm platformlarda (PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC) 12 milyondan fazla kopya sattı. Bununla beraber oyun, toplamda 267 milyon saat oynandı.

Bu satışlardan ise toplamda 850 milyon dolar gelir elde edildi. Oyun, yayın platformu Twitch‘te de yeni bir rekora imza attı. Öyle ki Hogwarts Legacy yayını yapan tüm yayıncılarda 1.28 milyon eşzamanlı izleyici sayısına ulaşıldı ve “tek oyunculu oyun” kategorisinin şimdiye kadarki en çok izlenen oyunu oldu.

Öte yandan Steam tarafından paylaşılan başka bir rapora göre ise Hogwarts Legacy, 879.308 eşzamanlı oyuncuya ulaşarak zirve yaptı. Ayrıca oyunun geliştiricisi ve yayıncısı, platformun en iyi satıcıları arasında hızlı bir yükseliş gösterdi.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın