Hogwarts Legacy 12 Milyon Adet Sattı
0

Hogwarts Legacy 12 Milyon Adet Sattı

Şub 25 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Harry Potter evreninde geçen, Avalanche Sotware tarafından geliştirilen ve Warner Bros tarafından yayınlanan Hogwarts Legacy oyunu 12 milyondan fazla kopya sattı. Bu etkileyici sayıya, oyunun 10 Şubat’ta piyasaya sürülmesinden sadece iki hafta sonra ulaşıldı.

Oyunun yayıncıya küresel satışlar yoluyla 850 milyon dolar gelir elde ettirdiği ve bunun da oyunu şirketin şimdiye kadarki en büyük oyun lansmanı haline getirdiği ifade ediliyor. Hogwarts Legacy ayrıca, Twitch’te “tek oyunculu oyun” kategorisinde en çok izlenen oyun rekoru kırdı ve 1.28 milyon eşzamanlı izleyiciye ulaştı. Steam ayrıca Hogwarts Legacy’nin hem eşzamanlı oyuncularda (879.308 oyuncuya zirve yapması) ve en iyi satıcı listelerinde etkileyici yüksekliklere tırmandığını gördü.

Warner Bros, çeşitli bonus istatistikleri de paylaştı ve oyuncuların 10-21 Şubat tarihleri arasında 267 milyon saat oynadığını ve o dönemde 1.28 milyar karanlık sihirbazın ortadan kaldırıldığını ortaya koydu. Gereksinim kullanımı odasına gelince, 393 milyon bitki büyütüldü ve oyuncular tarafından 242 milyon iksir demlendi.

Oyunun gecikmeli Xbox One ve PlayStation 4 sürümü 4 Nisan’da piyasaya sürülecek ve 25 Temmuz’da bir Nintendo Switch sürümü gelecek.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın