Herkes ters köşe oldu: Nothing Phone (2) işlemcisi belli oldu!
0

Herkes ters köşe oldu: Nothing Phone (2) işlemcisi belli oldu!

Paylaş

Nothing, geçtiğimiz yılın temmuz ayında merakla beklenen akıllı telefonunu tanıttı. Henüz ülkemizde satışa çıkmamış olsa da tüm dünyada bu cihazlara büyük bir ilgi olduğunu görüyoruz. Üstelik devam modeli hemen peşine çıkmayacak denmesine rağmen sızıntılarını görmeye başladık. İşte Nothing Phone (2) işlemcisi…

Nothing Phone (2) işlemcisi: Snapdragon 8+ Gen 1 olacak!

Nothing Phone (1), orta sınıf işlemciye ve üst düzey kamera ile ekrana sahip bir akıllı telefon olarak karşımıza çıktı. Tabii günümüzde giriş seviyesi yonga setleri bile artık tüm oyunları rahatça oynatabiliyor. Nothing kullanıcıları da şu ana kadar işlem gücünde bir eksiklik çektiğine dair geri bildirimde bulunmadı.

Fakat şirket işleri bir adım ileri taşımayı hedefliyor olacak ki Nothing Phone (2) işlemcisi için geçtiğimiz yılın amiral gemisi yongasını düşünüyor. Tabii biz henüz resmi açıklama olmadığı için kesin cümleler kurmuyor olsak da tüm sektörde anlaşmanın çoktan imzalandığı biliniyor.

Hatta ilk olarak MWC23 etkinliğinde gündeme geldiğinde herkes Snapdragon 8 Gen 2 olacağını sandı. Ancak bugün ortaya çıkan detaylara göre Nothing Phone (2), Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisini kullanacak. Peki bu ne gibi fayda sağlayacak.

İlk olarak kamera performansında önemli gelişmeler görmeyi bekliyoruz. Zira bu işlemci 108 Megapiksel, 4K 60 fps ve 100x hibrit zoom gibi birçok gelişmeyi destekliyor. Yani şirketin geçtiğimiz yılın amiral gemisi yongasına geçme nedeni performans beklentisi değil.

Fakat bu alanda da oldukça üst seviye sonuçlar verdiğini belirtelim. Zaten kendi selefi ve halefini saymazsak Snapdragon 8+ Gen 1 ile rekabet edebilecek yalnızca birkaç işlemci bulunuyor. Tabii burada cihazın çıkış tarihi de önemli.

Örneğin selefinde olduğu gibi önümüzdeki yaz aylarında satışa sunulursa güncelliğini kaybetmemiş oldukça hızlı bir yongayla gelerek amiral gemileri arasında sergilenecek. Ancak geçtiğimiz yılki iddialar doğru çıkar da 2024 beklenirse, o zaman yeni teknolojileri barındıran güncel bir orta segment işlemci kullanılmadığı için pişmanlık duyulabilir.

Yine de tüm bu anlaşmaların en uygun fiyat/performans dengesini sağlama amacıyla yapıldığını unutmamak lazım. Zira Nothing, sayısal bir değer vermiyor olsa da aynı özelliklerdeki rakiplerinin en az 1.5 kat pahalıya satıldığını söylüyor.

Nothing Phone (1) özellikleri şu şekilde:

  • İşlemci: Snapdragon 778G+
  • GPU: Adreno 642L
  • Ekran: 6.55 inç, FHD+, 120Hz, AMOLED panel
  • Batarya: 4.500 mAh, 33W hızlı şarj-15W kablosuz şarj
  • RAM: 8 GB/ 12 GB
  • Depolama: 128 GB/ 256 GB
  • Kamera: 50 Megapiksel 1/1.56 inç Sony IMX766 sensör f1.88 / 50 Megapiksel 1/2.76 inç sensör f2.2
  • İşletim sistemi: Android 12 / Nothing OS 1.0.2

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın