halo infinite 20 milyon oyuncu barajini gecti ktVrulbJ
halo infinite 20 milyon oyuncu barajini gecti ktVrulbJ

Halo Infinite, 20 Milyon Oyuncu Barajını Geçti

20 milyondan fazla oyuncuya ulaşan Halo Infinite, şimdiye kadar serideki en büyük çıkışı gerçekleştirdi. GamesRadar tarafından paylaşılan habere göre, Microsoft CEO’su Satya Nadella, şirketin son kazanç toplantısında oyunun başarısına değindi ve resmi Halo Twitter hesabı da Infinite’in Halo franchise tarihindeki en büyük çıkışı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Önceki Halo oyunlarıyla karşılaştırıldığında, Halo Infinite, geçen kasım ayında kullanıma sunulan ve oynaması tamamen ücretsiz bir çok oyunculu moda sahipti. Bunun yanı sıra Halo Infinite’in çıktığı günden itibaren Xbox Game Pass’te yer alması da oyunun daha erişilebilir hale gelmesini sağladı.

Tabii Halo Infinite’in bu kadar yüksek sayıda bir oyuncu kitlesine ulaşmış olmasının nedenleri sadece bunlar değil. Yeni Halo oyununun hakkını yememek için onun bazı açılardan iyi bir oyun olduğunu da unutmamak gerek.

Bununla birlikte oyunun geliştiricisi 343 Industries, Halo Infinite’in çıkışından bu yana, oynaması ücretsiz oyunların ve Halo oyunlarının her zaman doğru bir şekilde yapılandırılamayan sistemlerini ve beklentilerini dengelemek için çalıştı.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.