gta the trilogy definitive edition satislari take twoyu memnun etti 5fElBLQw
gta the trilogy definitive edition satislari take twoyu memnun etti 5fElBLQw

GTA: The Trilogy Definitive Edition Satışları, Take-Two’yu Memnun Etti

İçerisinde üç GTA oyununun yer aldığı GTA: The Trilogy Definitive Edition, oyunların oynanmasını etkileyecek derecedeki sayısız hatayla birlikte çıkması nedeniyle oyuncuların çok büyük tepkisini çekti. Oyunun çıkışındaki sorunların çoğu düzeltilmiş olsa da, oyun genel olarak oyuncuların aklında kötü bir oyun olarak kaldı.

Tüm bunlara rağmen GTA: The Trilogy Definitive Edition genel olarak Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive’i memnun etmiş gibi görünüyor. Şirket son kazanç açıklamasında, oyunun şirketin ticari beklentilerini önemli ölçüde aştığını söyledi.


GameSpot’un aktardığı habere göre Take-Two, beklentilerinin ne olduğunu ve resmi bir satış rakamı açıklamadı. Ancak VideoGames Chronicle yaptığı bazı araştırmalar sonucunda, GTA: The Trilogy Definitive Edition’ın yaklaşık olarak 10 milyon adet satmış olabileceğine inanıyor.

Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, oyunun bazı kalite sorunları olduğunu açıkça kabul etti. GI.biz’e konuşan Zelnick, “Bence başlangıçta kalite konusunda hepimiz biraz hayal kırıklığına uğradık. Bu sorunların çoğu ele alındığı için çok minnettarız. Yapılması gereken daha çok iş var.” dedi.

Zelnick, şirketin son kazanç toplantısı sırasında Take-Two’nun bir şirket olarak birkaç değerli kalite düşüşü yaşadığını ve GTA: The Trilogy’nin de bunlardan biri olduğunu söyledi. Ancak Zelnick, bunun soyutlanmış bir vaka olduğuna inandığını ve bunu bu şekilde tutmayı hedeflediklerini ifade etti.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.