GTA 6’nın Çıkış Tarihi Hakkında Bomba İddia
0

GTA 6’nın Çıkış Tarihi Hakkında Bomba İddia

Şub 27 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Video oyun tutkunlarının yıllardır beklediği Grand Theft Auto 6 (GTA 6) oyunu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Güvenilir bir kaynak olarak bilinen Tom Hendersen, Rockstar Games’in yıllardır beklenen oyunu ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Eğer yapılan açıklamalar doğruysa GTA 6’nın artık ufukta göründüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tom Henderson tarafından yapılan açıklamaya göre Rockstar Games, bu yıl bir etkinlik gerçekleştirecek ve bu etkinlik kapsamında GTA 6’yı resmen duyuracak. Ancak bu duyuru, oyunseverlerin GTA 6’ya kavuşacakları anlamına gelmeyecek. Henderson, GTA 6’nın 2025’te piyasaya sürüleceğini ifade ediyor ki bu noktada şirketin GTA 5 ve Red Dead Redemption 2’yi de duyurudan 2 yıl sonra piyasaya sürdüğünü belirtelim.

“2023’teki duyuruda karakterler ve oynanış videosu gösterilecek”

Tom Henderson, Rockstar Games’in gerçekleştireceği etkinlikte neler yaşanacağına ilişkin de konuştu. İddiaya göre şirket, duyuru kapsamında GTA 6’dan oynanış videoları gösterecek ve oynanabilir karakterlerden en azından bazılarını tanıtacak. 

Bu arada; bundan birkaç ay önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Microsoft‘un GTA 6’nın çıkış tarihini açıklamış olabileceğinden bahsetmiştik. Microsoft’un hazırladığı rapora göre yıllardır beklediğimiz oyun 2024 yılında piyasaya sürülecekti. Tom Henderson, bunun mümkün ancak pek de olası olmadığını ifade ediyor. 

Rockstar Games, GTA 6’yı çoktan doğruladı

Geçmişte yaşananları hatırlatmak adına; Rockstar Games’in GTA 6 ile ilgili çalışma içerisinde olduğunu doğruladığını hatırlatalım. Bu doğrulama, geliştirme aşamasındaki oyundan bazı görüntülerin sızdırılması sonucunda yaşanmıştı. Ancak sonraki aşamada GTA 6 ile ilgili hiçbir gelişme yaşanmadı. Gelinen son noktada bildiğimiz tek resmi şey, oyunun bir süredir geliştirildiği. Eğer Tom Henderson tarafından gündeme getirilen iddialar doğru çıkarsa 2023 yılı içerisinde GTA 6 ile ilgili çok daha detaylı bilgi sahibi olabiliriz.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın