gta 5 yeni nesil yukseltmesi ucretsiz olmayabilir dBY9sqAi
gta 5 yeni nesil yukseltmesi ucretsiz olmayabilir dBY9sqAi

GTA 5 Yeni Nesil Yükseltmesi Ücretsiz Olmayabilir

Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick’e göre Grand Theft Auto V: Enhanced Edition, oyuncular için ücretsiz bir yükseltme olmayabilir. Digital Trends’in aktardığı habere göre, yatırımcı toplantısı sırasında bir soruyu yanıtlayan Zelnick, oyuncuların GTA 5 yeni nesil versiyonu için ödeme yapmak zorunda kalacağını belirterek “Satın almak için birçok neden olacak.” dedi.

Ancak Strauss Zelnick’in yaptığı bu açıklama ile oyunu yeni nesilde ilk defa oynayacak olan yeni oyuncuları mı kastettiği, yoksa mevcut oyuncuların oyunun yeni nesil versiyonunu oynamak için ödeme yapmalarının gerekeceğini mi kastettiği belli değil. Rockstar Games’in ve Take-Two Interactive’in bu zamana kadarki stratejilerini düşününce, oyunun yeni nesil yükseltmesinin ücretli olma ihtimali daha ağır basıyor gibi görünüyor.


Grand Theft Auto V: Enhanced Edition’ın 15 Mart’ta çıkış yapacağı geçtiğimiz günlerde Grand Theft Auto 6 duyurusu ile birlikte açıklanmıştı. GTA 5 yeni nesil sürümünün yanı sıra oyunun çok oyunculu modu olan Grand Theft Auto Online da kendi bağımsız çıkışını gerçekleştirecek.

Bunların yanı sıra Grand Theft Auto V: Enhanced Edition için olası bir fiyat bilgisi paylaşılmadı. GTA 5 yeni nesil konsollarda piyasaya sürüldüğünde, 4K çözünürlük ve saniyede 60 kare desteği, daha yüksek çizim mesafesi, daha ayrıntılı dokular, HDR ve ışın izleme desteği de dahil olmak üzere bir dizi görsel iyileştirmeye sahip olacak.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.