gta 5 toplamda 160 milyon satisa ulasti shPyQBCV
gta 5 toplamda 160 milyon satisa ulasti shPyQBCV

GTA 5, Toplamda 160 Milyon Satışa Ulaştı

Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two, GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 için güncel satış rakamları açıkladı. Açıklanan satış rakamlarına göre, her iki oyunun toplam satışları da hız kesmeden artmaya devam ediyor.

Take-Two’nun en son kazanç raporunun bir parçası olarak şirket, Grand Theft Auto 5’in piyasaya sürüldüğü 2013 yılından bu zamana kadar toplamda 160 milyon adet sattığını duyurdu. Bu arada bütün Grand Theft Auto serisinin satış rakamı ise 370 milyon adedi aştı. Red Dead Redemption 2’nin ise şimdiye dek 43 milyon sattığı açıklandı.

Bununla birlikte Take-Two, Grand Theft Auto 5’in, tarihte 1 milyar dolar satış gelirine en hızlı şekilde ulaşan eğlence ürünü olduğunu da açıkladı. Aynı zamanda şirketin açıklamasına göre GTA 5, ABD’de son on yılın en çok satan oyunu oldu.


Bu arada Rockstar Games, Grand Theft Auto 5’in yeni nesil sürümünü 15 Mart’ta PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için çıkarmaya hazırlanıyor ve bu nedenle oyun, bu yıl içerisinde de çok yüksek satış rakamlarına ulaşacaktır.

Tabii ki Grand Theft Auto 5’in bu muazzam satış başarısının ardında yatan neden oyunun çok oyunculu modu olan GTA Online. Take-Two, Rockstar Games’in GTA Online’ı canlı tutmak için oyuna düzenli olarak yeni içerikler getirmesinin, oyunun devam eden başarısının nedenlerinden biri olduğunu söyledi.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.