googledan yilbasina ozel bir animasyon ve ufak bir oyun nsrMQxtq
googledan yilbasina ozel bir animasyon ve ufak bir oyun nsrMQxtq

Google’dan Yılbaşına Özel Bir Animasyon ve Ufak Bir Oyun

İyisiyle kötüsüyle geçirdiğimiz 2021 yılı da artık sona eriyor. 31 Aralık Cuma günü tüm dünya, yeni yıl 2022’yi karşılamak için çeşitli etkinliklere katılacak, arkadaşlarıyla ve ailesiyle bir araya gelecek ya da yılbaşını sıradan bir gün gibi geçirecek, keyfe kalmış. Yeni yıla girmeye hazırlanırken sokaklar, evler ve her türlü toplanma yeri yılbaşı süsleriyle süslenirken, dijital süslemeler de devam ediyor.

Her özel etkinlik için Doodle ya da arama sonuçları sayfasında özel animasyonlar oluşturan Google da yeni yıl kutlamalarına katılan bir isim oldu. Google, neredeyse her yıl olduğu gibi bu yıl da bazı anahtar kelimelerin arama sonuçlarında yeni yıla özel animasyon oynatmaya başladı.

Google, yeni yıl için konfeti patlatıyor:

Google’da ‘yeni yıl’, ‘yılbaşı’, ‘yılbaşı gecesi,’ ‘new year’s day’ ve yılbaşıyla ilgili çeşitli dillerde benzer anahtar kelimeleri arattığınızda, aram sonuçları sayfasının en tepesinden konfeti parçacıkları inmeye başlıyor. Bunun yanı sıra sağ kısımda yer alan kutucuktaki konfeti simgesine tıkladığınızda da oldukça komik bir sesle birlikte konfetiyi patlatabiliyorsunuz.

Animasyonları kendiniz denemek için buraya tıklamanız yeterli.

Bir sürpriz daha var:

Bunun yanı sıra Google, geçtiğimiz günlerde Blob Opera isimli ufak bir oyununu da yayınladı. Makine öğreniminden faydalanan bu oyunda dört farklı tonda ses çıkaran operacı karakterlerimizi tıklayıp sürükleyerek yüksek ya da alçak, tiz ya da kalın ses çıkarmalarını sağlıyoruz. Oyunun oynanışını da yukarıdaki videodan izleyebilir, oyunu kendiniz oynamak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.