Google Mesajlar, Kullanıcı Profili Desteği Sunacak
0

Google Mesajlar, Kullanıcı Profili Desteği Sunacak

Paylaş

Google, son aylarda Android kullanıcıları için varsayılan mesajlaşma deneyimini iyileştirmeye odaklanmış durumda. Şimdi ise şirket, Google Mesajlar uygulamasında kullanıcı profili özelliğini desteklemek için hazırlanıyor olabilir.

u/seeareeff tarafından bir Reddit gönderisinde yayınlanan ekran görüntüsüne göre Google, Mesajlar’a kullanıcı profilleri ekleyecek. Ekran görüntüsü, uygulamanın ayarlarında “Görünürlük” kontrollerine sahip “Profil” adlı bir sayfa ve bir kullanıcı Mesajlar’a katıldığında uyarı almanıza olanak tanıyan “Bildirimler” ayarlarını içeriyor.

Bu seçenekler, Android’in Ayarlar uygulamasında “Profiller” aranarak bulunabilse de geçiş düğmeleri hiçbir şey yapmıyor. Ek olarak, Google mesaj profilinin nasıl görünebileceğini gösteren hiçbir kanıt da mevcut değil. Büyük ihtimalle Google, bu özelliği dahili olarak test ediyor ve bunu Mesajlar uygulamasının gelecekteki bir beta sürümünde yayınlamayı planlıyor.

Profiller, bir grup sohbetindeki diğer katılımcıları veya biri size bilinmeyen bir numaradan mesaj gönderirse tanımlamayı kolaylaştıracak. Mesajlaşma uygulamaları yıllardır Profilleri kullanıyor ancak bu Apple’ın bile iMessage’da sahip olmadığı bir özellik olacak.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın