google android oyunlarini windows pclerde test ediyor ij4ZYKgV
google android oyunlarini windows pclerde test ediyor ij4ZYKgV

Google, Android Oyunlarını Windows PC’lerde Test Ediyor

Microsoft, Windows 11 işletim sistemini Android uygulamalarını destekleyeceği vaadiyle duyurmuştu. Öte yandan, bu işlev masaüstü platformunun lansmanı için hazır olmamıştı. Şimdi ise Google sonunda ilk betayı başlattı ve belirli pazarlardaki kullanıcılar, Windows bilgisayarlarında 12 Android oyun çalıştırabilecekleri Google Play Oyunlar’a kaydolabilecek.

Bu özelliği alan ilk ülkeler/bölgeler ise oyuncuların Asphalt 9, Gardenscapes ve Homescapes’i ve yerel olarak mevcut bir avuç başka oyunu test edebileceği Hong Kong, Tayvan ve Güney Kore.

Google Play Oyunlar Beta için en az Windows 10 (sürüm 2004) veya Windows 11’e, sekiz çekirdekli CPU’ya, orta derecede güçlü GPU’ya, 8 GB RAM’e ve en az 20 GB SSD depolamaya sahip bir PC’ye sahip olunması gerekiyor.

Google Play Oyunlar menüsü, normal Google Play Store’a oldukça benziyor. Farklılık ise daha uzun açıklamalar, oyunun reklamları ve uygulama içi satın alımları olup olmadığı konusunda farklı bildirimler içeriyor. Oyun bir Android cihazda oynanmasa bile oyuncular Play Puanları kazanabiliyor.

Platformun yakında daha fazla oyunla birlikte diğer pazarlara da beta olarak ulaşması bekleniyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.