god of war ragnarok satis hizi ile playstation tarihine gecti bQ9SwDMW
god of war ragnarok satis hizi ile playstation tarihine gecti bQ9SwDMW

God of War Ragnarök Satış Hızı İle PlayStation Tarihine Geçti

Sony tarafından God of War Ragnarök satışlarının dünya çapında 5.1 milyonu geçtiği duyuruldu. Hatta God of War Ragnarök, satış hızı ile PlayStation tarihine de adını altın harflerle yazdırmış durumda.

Geçen hafta bildirildiği üzere devam oyununun kutulu lansman satışları Birleşik Krallık’ta Modern Warfare II, Elden Ring ve Pokémon satışlarını çoktan geçmeyi başarmıştı. Şimdi Sony tarafından açıklanan verilere göre, God of War Ragnarök 5 milyonun üzerinde satış rakamı yakalamış. Bu etkileyici sayı, birkaç saat önce resmi PlayStation Twitter hesabı aracılığıyla doğrulandı.

PlayStation Studio Başkanı Hermen Hulst, Twitter’da tüm PlayStation hayranlarına teşekkür etti ve Sony Santa Monica Studio’yu bu harika lansman için tebrik etti.

Hulst, “God of War Ragnarök’u şimdiye kadarki en hızlı satan PlayStation Studios oyunu yapan tüm PlayStation hayranlarına teşekkür ederiz ve @SonySantaMonica’yı bu inanılmaz başarı #GodofWarRagnarök için tebrik ederiz” diye yazdı.

Oyun şu anda dünya çapında PS5 ve PS4 için mevcut durumda. İncelememize de göz atmayı unutmayın.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.