god of war ragnarok playstationun en hizli satan oyunu oldu YvDaMJ5Q
god of war ragnarok playstationun en hizli satan oyunu oldu YvDaMJ5Q

God of War Ragnarok PlayStation’un En Hızlı Satan Oyunu Oldu

Oyunseverlerin uzun süredir beklediği God of War: Ragnarök, 9 Kasım 2022’de çıkışını yaptı. 2018’de çıkan oyunun devamı niteliğinde olan yapım, şu iki haftalık süreç içerisinde hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan büyük övgüler toplayarak beklentilerin de üzerine çıkmayı başardı.

Bugün PlayStation tarafından Twitter üzerinden paylaşılan bir tweet de bu denli iyi yorumlar alan oyunun başarısının satışlara da yansıdığını ortaya koydu. Açıklamaya göre Kratos ve Atreus’un destansı maceralarına odaklanan God of War: Ragnarök, ilk haftasında 5,1 milyon satışa ulaştı.

PlayStation’un en hızlı satan oyunu olmayı başardı

Sony’nin yaptığı açıklama 5,1 milyon PS5 ve PS4 kopyası satışının PlayStation için bir rekor olduğunu da gösterdi. Buna göre God of War: Ragnarök, PlayStation tarihinde en hızlı satan birinci parti oyun olmayı başardı.  Oyun ayrıca 2005 yılında hayatımıza giren God of War serisinde de bu konuda bir rekora imza attı.

Duyuru, yeni yapımın Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Returnal gibi popüler PlayStation oyunlarını geride bıraktığını gösteriyor. Ayrıca geliştirici Santa Monica Studio, devam oyunun bu ay başlarında 23 milyon satışa ulaşan 2018 tarihli God of War’un bir gün önüne geçmeyi başaracağını da düşünüyor.

Son olarak PlayStation Studios’un başındaki isim Hermen Hulst da Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda başarı için hayranlara teşekkür etti: “God of War Ragnarok’u PlayStation Studios’un en hızlı satan oyunu yapan tüm PlayStation hayranlarına teşekkür ederiz. Ayrıca bu inanılmaz başarı için Santa Monica Studios’u tebrik ederiz.”

God of War: Ragnarök’ün neden bu kadar başarılı olduğunu gösteren grafik karşılaştırmamız için;

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.