Gigabyte, RX 6800 XT Gaming OC ‘Pro’ Modelini Hazırlıyor
0

Gigabyte, RX 6800 XT Gaming OC ‘Pro’ Modelini Hazırlıyor

Paylaş

Gigabyte, geliştirilmiş soğutma sistemi ve baskı devre kartı (PCB) kullanan özel bir Radeon RX 6800 XT ekran kartı modeli tasarladı. Söylentilere göre bu özel tasarım “Gigabyte RX 6800 XT Gaming OC Pro” adıyla gelecek.

Üretici zaten halihazırda RX 6800 ve RX 6800 XT kartlarını temel alan dört ayrı Gaming modeli satıyor. Dört kartın görünümü de aynı, bazıları ise isteğe bağlı fabrika çıkışlı hız aşırtma (OC) ile satışa çıkıyor.

Gigabyte RX 6800 XT Gaming OC Pro henüz resmi olarak listelenmedi fakat VideoCardz Radeon RX 6800 XT Gaming OC Pro modelinin fotoğraflarına bir şekilde ulaşmış. Pro etiketli model standart modele göre 33 cm’lik boyutuyla çok daha büyük:

Görünüşe göre RX 6800 XT Pro, Gigabyte’ın amiral gemisi RX 6950XT Gaming ile aynı soğutma tasarımını kullanacak. Böylelikle ekran bağlantıları da değişecek; birer çift HDMI 2.1 ve DisplayPort 1.4a. Ayrıca çift 8 pin yerine üç 8 pin güç konnektörü kullanmak gerekecek. Frekans hızları henüz doğrulanmadı, ancak bu büyük farklardan dolayı standart sürüme göre bazı artışlar olması muhtemel.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın