ghostwire tokyo en az bir yil xboxa gelmeyecek xzun5RV2
ghostwire tokyo en az bir yil xboxa gelmeyecek xzun5RV2

Ghostwire: Tokyo, En Az Bir Yıl Xbox’a Gelmeyecek

Ghostwire: Tokyo için 20 dakikalık yeni bir video yayınlandı ve bu video yaklaşık olarak 10 dakikalık bir oynanış sekansına da yer verildi. Bu oynanış sekansında, oyundaki ana karakterimiz Akito’nun Tokyo şehri içerisinde savaştığı ve keşif anlara yer verildi. Bununla birlikte söz konusu videoda, Ghostwire: Tokyo oyununun, en azından Mart 2023’e kadar Xbox konsollarında olmayacağı bilgisi de paylaşıldı.

Ghostwire: Tokyo’nun konsol tarafında zaman sınırlı olarak PlayStation 5’e özel bir oyun olacağını çok önceden biliyorduk. Bethesda, ana şirketi Zenimax’in Microsoft tarafından satın alınmasından önce, hem Ghostwire: Tokyo hem de Deathloop için PlayStation ile özel anlaşmalar yapmıştı.

Bununla birlikte Ghostwire: Tokyo’nun çıktığı gibi PC platformu için de satışa sunulacağını belirtelim. Ancak Bethesda’nın yeni oyunu, PlayStation harici konsollar için en azından 25 Mart 2023 tarihine kadar satışa sunulmayacak. Aynı şekilde Deathloop’un da Eylül 2021’de PlayStation 5 ve PC platformları için piyasaya sürülmesinden 12 ay sonrasına kadar Xbox’ta yer almayacağı belirtiliyor.

Ghostwire: Tokyo, Bethesda’nın PlayStation 5 için piyasaya sürülecek olan ikinci ve büyük bir ihtimalle sonuncu oyunu olacak. Çünkü Microsoft, Starfield ve The Elder Scrolls 6 da dahil olmak üzere gelecekteki Bethesda oyunlarının Xbox ekosistemine özel olacağını pek çok defa ima etti. Bu da Ghostwire: Tokyo’nun en azından lansmanında PlayStation platformlarına çıkan son Bethesda oyunu olacağı anlamına gelebilir.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.