ghost of tsushima satislari 8 milyonu asti IWPLZvRx
ghost of tsushima satislari 8 milyonu asti IWPLZvRx

Ghost of Tsushima Satışları 8 Milyonu Aştı

Sony tarafından yapılan duyuruya göre, dünya çapındaki Ghost of Tsushima satışları 8 milyon adedi aşma başarısı gösterdi. Sony, Sucker Punch Productions imzası taşıyan samuray açık dünya aksiyon oyununun satış rakamını CES 2022 etkinliğinde açıkladı. Oyunun küresel olarak Temmuz 2020’de PlayStation 4’te piyasaya sürülmesinden bu yana, oyunun 8 milyondan fazla satışı gerçekleştirildi.

Insomniac Games’in Spider-Man satışları kadar yüksek olmasa da Spider-Man’in çok daha popüler ve yaygın olarak bilinen bir marka olduğunu ve bu nedenle yeni bir fikri mülkiyetin 8 milyonun üzerinde kopya satmasının aslında oldukça etkileyici olduğunu söyleyebiliriz.

Başta da belirttiğimiz gibi Ghost of Tsushima, Temmuz 2020’de PlayStation 4 için piyasaya sürüldü ve bu yılın başlarında hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5 için bir Director’s Cut sunan içerik yayınlandı.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.