geforce now paketleri zamlandi ApVpy4DH
geforce now paketleri zamlandi ApVpy4DH

GeForce Now Paketleri Zamlandı

GeForce Now Paketleri Zamlandı
GeForce Now Paketleri Zamlandı

GeForce Now Paketleri Zamlandı

GeForce Now Paketleri Zamlandı
Nvidia Hizmet Paketleri Zamlandı
Ülkemizde yaşanan fiyat artışlarından nasibini alan bir diğer servis de Nvidia’nın ki oldu. Bulut oyun oynama servisi GeForce Now powered by Game+ da zamlanan yeni fiyatlarını duyurdu. TL’nin değer kaybetmesi ile birçok şirket maalesef oyuncuları üzecek yeni fiyatlarını art arda açıklamaya başladı. Bunlardan birisi de NVIDIA bulut oyun servisi oldu. Lakin unutmamanız gereken bir olay da bu fiyatlamanın sadece servisin ücreti olduğu, oyunların ise ayrıca ücretlendirildiğidir. Yani siz Steam üzerinden alacağınız oyunlar fiyata dahil olmayıp, oyunun ücreti ayrıca size ücretlendirilmekte. Bu da aslında normal ücret olarak gözüken servis ücretinin zamlanması ile daha da fahiş oranlara geleceği aşikar.
Nvidia
Nvidia
GeForce Game+ için yeni fiyat listesi ise şu şekilde:
  • 1 Aylık Premium – 89,90 TL
  • 3 Aylık Premium – 199,90 TL
  • Avantajlı 6 Aylık Premium – 349,90 TL
  • 24 Saatlik Premium – 14,90 TL
Peki, GeForce Now Türkiye’nin yeni fiyatları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Genel olarak baktığınızda günümüzün koşulları da eklendiği zaman gerçekten yüksek fiyatlarda. Oyun dünyasında genel anlamda fiyatlandırmaların 70$ gibi ücretlere çıkması da etken. Ülkemizdeki dolar kurunu da kendi fiyatlarına denge unsuru olması açısından değiştirmeleri doğal.

Neden bu fiyatlamalar sabit değil?

Sabit olmaması ülkedeki döviz kuru, oyunların kitlelerinin baskısı, satışların verileri. Yani anlayacağınız çok satış yapılmıyorsa bir ülkede bu durum her zaman sıkıntı olacaktır.
GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.