Galaxy Z Fold’a yeni rakip: Pixel Fold özellikleri sızdırıldı
0

Galaxy Z Fold’a yeni rakip: Pixel Fold özellikleri sızdırıldı

Paylaş

Geçtiğimiz yıl sızıntılar ile gündeme gelen Google’ın katlanabilir telefonu, nihayet gün yüzüne çıktı. Google Pixel Fold modelinin özellikleri ve render görüntüleri sızdırıldı.

Google Pixel Fold özellikleri sızdırıldı

Şirket, yeni modelinde henüz piyasaya sürmediği Tensor G3 işlemciye yer verecek. İddiaya göre Google, Samsung ile işlemci konusunda işbirliği yapacak. Tensor G3 işlemcinin Samsung tarafından üretilecek Exynos 2300’ün modifiye edilmiş hali olacağı belirtiliyor.

Pixel Fold modelinde, 8 GB ve 12 GB olmak üzere 2 farklı RAM seçeneği sunulacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte, depolama tarafında ise 256 GB ve 512 GB seçeneği yer alacak.

Kod adı Felix olan Pixel Fold modelinde iç ve dış ekran yer alacak. Sızdırılan bilgilere göre Google, yeni modelinde Samsung tarafından üretilen ekranlara yer verecek.

İç ekran, 1840 x 2208 piksel (5:6 en boy oranı) çözünürlüğü destekleyecek. Ekranın 7.58 inç boyutlara sahip olacağı belirtiliyor.

Ortalama 800 nit parlaklığa sahip olacağı belirtilen ekran, 1200 nit maksimum parlaklık sağkayabilecek. Ekranın 120Hz yenileme hızını destekleyeceği tahmin ediliyor.

Üçlü kamera dizilimine sahip olacağı belirtilen cihazın kamera özellikleri henüz bilinmiyor. Şirketin Pixel Fold modelinde 5.000 mAh ve üzeri batarya kullanacağı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. Galaxy Z Fold 4’ün bataryasının 4.400 mAh olduğunu belirtmekte fayda var. Görünüşe göre Google, yeni modelinde pil süresi avantajına sahip olacak.

Pixel Fold özellikleri beklentilerinizi karşıladı mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın