from software yeni bir armored core oyunu gelistiriyor IJZGJrSB
from software yeni bir armored core oyunu gelistiriyor IJZGJrSB

From Software, Yeni Bir Armored Core Oyunu Geliştiriyor

Dark Souls serisi, Bloodborne ve Sekiro: Shadow Die Twice gibi önemli oyunların geliştiricisi olan From Software’in yeni oyunu Armored Core 6’nın ekran görüntüleri geçtiğimiz günlerde sızdırıldı. Söylentilere göre Armored Core 6, Hidetaka Miyazaki tarafından yaratılan yeni bir “bilimkurgu dünyası” içerecek.

GameSpot’un haberine göre, Resetera’da “Red Liquorice” adlı kullanıcı tarafından paylaşılan ve ilk olarak Video Games Chronicle tarafından tespit edilen bu ekran görüntülerinin, üçüncü şahıs aksiyon oyunu hakkında yapılan bir anketin parçası oldukları iddia ediliyor. İddialara göre Armored Core 6, oyunculara üç boyutlu ve dinamik bir aksiyon ve kişiselleştirme konusunda da aşırı derecede özgürlük sunacak.

Hikayeye gelince, Armored Core 6’da hükümetler, şirketler ve nüfuzlu tarikatların, insan toplumunu önemli ölçüde ilerletme potansiyeline sahip Melange olarak bilinen gizemli bir madde için savaşacağı belirtiliyor. Ekran görüntülerinin sızdırılmasına neden olan ankette belirtilene göre, oyunda silah ve bıçak kullanarak hem uzun hem de yakın menzilli hararetli savaşlara girip güçlü düşmanlarla savaşacağız. Ayrıca bu ankette, oyunda çeşitli mech’lere pilotluk yapacağımız için haritanın da buna uygun şekilde çok katmanlı olarak tasarlandığı vurgulanıyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.