Fiyatı Her Zaman 1 TL Olacak Kripto Para Oluşturuldu

Fiyatı Her Zaman 1 TL Olacak Kripto Para Oluşturuldu
Fiyatı Her Zaman 1 TL Olacak Kripto Para Oluşturuldu

Fiyatı Her Zaman; Kripto para camiası için önemli sayılabilecek bir gelişme yaşandı. Stoken isimli bir şirket, Türk lirası endeksli bir kripto para birimi oluşturdu. TRYC olarak isimlendirilen bu kripto para birimi, şu an için Paribu isimli yerli kripto para borsasında listeleniyor.

Stoken, banka hesaplarında piyasaya sürdüğü her 1 TRYC için 1 TL tutuyor. Bu kripto para biriminin anlık arzı ise 50 milyon adet.

Ethereum tabanlı bir kripto para birimi olan TRYC, bağımsız denetleme kuruluşları tarafından denetlenecek. Stoken, banka hesabında tutmadığı hiçbir 1 TL için TRYC üretimi yapmayacak.

Ancak talep yüksek olur ve 50 milyon adet kripto para tükenirse, yeniden üretim yapılabilecek.

TRYC ile diğer kripto para birimleri satın alınabilecek

TRYC, diğer kripto para birimlerinin satın alınabilmesi için kullanılabilecek. Örneğin TRYC alan bir yatırımcı, SHIB ya da DOGE gibi kripto para birimlerine yatırım yapabilecek. Ayrıca yabancı yatırımcılar da dolar ile TRYC satın alıp, spot işlem yapabilecekler.

TRYC için Türk lirasının dijital versiyonu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak bu kripto para birimiyle ilgili unutulmaması gereken husus, bu kripto para biriminin herhangi bir resmiyetinin olmaması. Yani TRYC ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası arasında hiçbir bağ bulunmuyor.

Fiyatı her zaman 1 TL olarak kalacağı söylense de bu konuda kripto para piyasasının dalgalanmasını da hesaba kattığınızda belirsiz bir durum denilebilir.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.