Fiyat performans odaklı Google Pixel 7a kritik eşiği aştı!
0

Fiyat performans odaklı Google Pixel 7a kritik eşiği aştı!

Paylaş

Google‘ın geçtiğimiz yıl kullanıcıların beğenisine sunduğu Pixel 6a modelinin halefi üzerindeki çalışmalar sürüyor. Google Pixel 7a ile ilgili bugüne dek birçok sızıntı ortaya çıktı ve akıllı telefonun kullanıcılara nasıl bir deneyim sunacağına dair akıllarda çok fazla soru işareti yok. Son olarak akıllı telefonla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Google Pixel 7a özellikleri ve çıkış tarihi!

Google Pixel 7a Bluetooth SIG’de: Özellikleri ve çıkış tarihi

Yaklaşan Google Pixel 7a; G0DZQ, GWKK3, GHL1X ve G82U8 model numaralarıyla Bluetooth SIG veri tabanında ortaya çıktı. İlgili veri tabanı Bluetooth 5.3 desteği haricinde akıllı telefonla ilgili bir teknik detay sağlamıyor, ancak mayıs ayındaki Google I/O 2023 etkinliğinde tanıtılacağını büyük ölçüde doğruluyor.


Google Pixel 7a Bluetooth SIG’de: Özellikleri ve çıkış tarihi

Bugüne dek ortaya çıkan sızıntılar sayesinde Google Pixel 7a modelinin nasıl bir performans ve tasarım sunacağına dair herhangi bir bilinmeyen kalmadı. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni sızıntılarla akıllı telefonun tasarımı ve özellikleri belli oldu.

Google Pixel 7a; 6.1 inç boyutunda Full HD+ çözünürlükte 90 Hz tazeleme hızı sunan OLED bir panelle gelecek. Ayrıca çerçeveleri selefine göre daha da küçülerek ekran kasa oranını büyük ölçüde artıracak.

Akıllı telefonda Google’ın yeni Tensor G2 işlemcisi kullanılacak. Öte yandan 8 GB LPDDR5 RAM ve 128 GB UFS 3.1 dahili depolamayla gelecek. Cihazda farklı depolama ve bellek opsiyonlarının olup olmayacağıysa şimdilik belli değil.

Cihazda iki adet 12 Megapiksellik arka kamera yer alacak. Önde ise 10.8 Megapiksel çözünürlüğünde bir selfie kamerası bulunacak. Son olarak 5W kablosuz şarj desteğiyle gelecek ve kutudan çıkar çıkmaz Android 13 sürümünü çalıştıracak.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın