final fantasy 16 salgin nedeniyle yaklasik 6 ay ertelendi BH9iwCHb
final fantasy 16 salgin nedeniyle yaklasik 6 ay ertelendi BH9iwCHb

Final Fantasy 16, Salgın Nedeniyle Yaklaşık 6 Ay Ertelendi

Salgın döneminde pek çok oyunun geliştirme süreci sekteye uğradı ve görünen o ki bu oyunlardan biri de Final Fantasy 16 idi. Oyunun yapımcısı Naoki Yoshida, Final Fantasy 16’nın resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşılan açıklamasında, PlayStation 5’e özel olarak çıkacak olan rol yapma oyununun geliştirme sürecinin salgın nedeniyle yaklaşık olarak 6 ay sarktığını açıkladı. Ayrıca Yoshida, oyun için bir sonraki büyük açıklamanın 2022’nin bahar aylarına ertelendiğini duyurdu. Ki bu büyük açıklama, muhtemelen oyunun çıkış tarihi olacaktır.

Final Fantasy 16 geliştirme sürecinin sekteye uğraması çok da şaşırtıcı bir durum değil. Zira yeni nesil Final Fantasy oyununun geliştirme sürecinde, dünyanın dört bir yanındaki geliştirme ekipleri görev alıyor ve bu da ister istemez ekiplerin evden çalışmaya devam ettikleri salgın sürecinde işlerin yavaş ilerlemesine neden oldu. Yoshida açıklamasında bu durumu şu şekilde ifade ediyor:

“COVID-19’un etkilerini dengelemek amacıyla, personelin görevlerini evlerinden yerine getirmelerine izin vererek iş gücünü merkeziyetsiz hale getirmek zorunda kaldık. Bu, ne yazık ki Tokyo ofisiyle iletişimi engelledi ve bu da, dış kaynak ortaklarımızdan gelen varlık teslimatlarında gecikmelere -veya ekstrem durumlarda iptallere- yol açtı.”

Bu gecikme, yeni Final Fantasy oyunuyla alakalı daha fazla şey görmek isteyen Final Fantasy hayranlarının bekleyişinin daha da uzayacağı anlamına geliyor. Final Fantasy 16, ilk olarak Eylül 2020’de, PlayStation 5’in piyasaya sürülmesinden önce bir fragmanla birlikte duyurulmuştu. Ancak o zamandan bu yana, oyunla ilgili ne yeni bir fragman, ne daha fazla bilgi, ne de yaklaşık bir çıkış tarihi paylaşıldı.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.