final fantasy 14 25 ocakta yeniden satisa sunulacak ORzDYUFm
final fantasy 14 25 ocakta yeniden satisa sunulacak ORzDYUFm

Final Fantasy 14, 25 Ocak’ta Yeniden Satışa Sunulacak

Geçtiğimiz ay sizlere Final Fantasy 14 oyununa gelen Endwalker genişleme paketi nedeniyle oyuna yoğun bir ilgi olduğunu ve Square Enix’in, sunucuların bu aşırı yoğunlukla başa çıkmaması nedeniyle oyunun satışlarını durdurduğunu aktarmıştık. Bu oyuncu yoğunluğu o kadar fazlaydı ki, oyuna girmek isteyen oyuncular uzun bekleme kuyruklarına girmek zorunda kalıyorlardı ve zaman zaman oyuncuların bağlantılarında kopmalar yaşanıyordu.

Ancak VentureBeat’in paylaşmış olduğu habere göre, Square Enix bu yoğunlukla başa çıkmanın bir yolunu bulmuş olacak ki, oyun şirketi 25 Ocak itibarıyla Final Fantasy 14 satışlarının yeniden başlayacağını duyurdu. Bununla birlikte Square Enix, sunuculardaki yoğunluğu azaltmak için alacağı aksiyonlar da paylaştı.

Bu doğrultuda, 25 Ocak’ta yeni Oceana veri merkezi kullanıma açılacak. Bu yeni veri merkezi, Avustralya’daki ve çevresindeki bölgelerde bulunan oyunculara oynayabilecekleri daha fazla yerel sunucu sağlayacak ve oyuncu popülasyonunun yayılmasına yardımcı olacak. Square Enix ayrıca, bu yazdan itibaren Kuzey Amerika ve Avrupa veri merkezlerini genişletmeyi planlıyor.

Bunların yanı sıra 26 Ocak’tan itibaren oyuncular yeniden karakterlerini farklı sunuculara aktarabilecekler. Oyundaki aşırı yoğunluk nedeniyle Square Enix’in ertelediği veri merkezi seyahat sistemi ise önümüzdeki dönemde yayımlanacak olan bir güncelleme ile birlikte kullanıma sunulacak.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.