FBI Tüm WhatsApp Mesajlarımızı Okuyor
0

FBI Tüm WhatsApp Mesajlarımızı Okuyor

Ara 06 GamerAdmin  

FBI Tüm WhatsApp Mesajlarımızı Okuyor

FBI Tüm Mesajlarımızı Okuyor

FBI Tüm Mesajlarımızı Okuyor

WhatsApp mesajları başkaları tarafından okunabiliyor mu? Başkasının WhatsApp mesajlarına erişmek mümkün mü? 7 Temmuz 2021 tarihli FBI belgeleri, hangi mesajlaşma uygulamasından hangi bilgilerin edinilebildiğini tek tek açıklıyor.

Tüm bu bilgileri videomuzda sizlerle paylaşıyoruz. Halihazırda uzunca bir süredir internette şakası yapılan bir konunun gerçekten de uygulanabilir olduğu ortaya çıktı.

FBI Tüm WhatsApp Mesajlarımızı Okuyor

FBI Tüm WhatsApp Mesajlarımızı Okuyor

Facebook’tan Mark Zuckerberg, dünyanın en popüler mesajlaşma hizmeti olan WhatsApp’ı temel alan “gizlilik odaklı bir vizyon” ortaya koydu.

Apple CEO’su Tim Cook, gizliliğin “temel bir insan hakkı” olduğunu ve Apple’ın şirketin son derece popüler iMessage uygulamasını da kapsayan bir felsefe olan “kullanıcıya şeffaflık ve kontrol sağlamaya” inandığını söylüyor.

Hükümetin kitlesel gözetimi ve siyasi cezalandırma konusunda endişelenen gazeteciler, aktivistler ve hükümet eleştirmenleri için güvenli mesajlaşma araçları, işlerini güvenli bir şekilde yapmak ile yakın tehlikeyle karşı karşıya kalmak arasındaki fark anlamına gelebilir.

Açıklanan Belge

Açıklanan Belge

FBI belgesi, uygulamaların bilgisayar korsanlarını ve işe alım meraklılarını uzak tutma yetenekleri hakkında hiçbir soru sormazken, kağıt, kolluk kuvvetlerinin en popüler güvenli mesajlaşma araçlarından hassas kullanıcı verilerini çıkarmak için nasıl birden fazla yasal yola sahip olduğunu açıklıyor.

“Yasal Erişim” başlıklı ve büronun Bilim ve Teknoloji Şubesi ile Operasyonel Teknoloji Birimi tarafından ortaklaşa hazırlanan belge, FBI’ın dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından yasal olarak büyük miktarda veri elde etme becerisine bir pencere sunuyor.

Hizmetlerinin güvenliği ve şifrelenmesi.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.